Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 3334
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Kraj: Powrót karateków

Środa, 7 października 2020, 8:38
Aktualizacja: 8:44
Autor: PAW
Wałbrzych/Kraj: Powrót karateków
Fot. użyczone
W ostatnią sobotę po ponad półrocznej przerwie spowodowanej pandemią, zawodnicy Uczniowskiego Klubu Karate Shinkyokushinkai OBI wystartowali w 21. Turnieju Karate o Pucham Burmistrza Józefowa.

Pod Warszawę pojechało 13 zawodników z UKKS OBI zarówno z sekcji w Wałbrzychu jak i w Boguszowie Gorcach w wieku od 7 do 17 lat. W turnieju wystartowało 250 zawodników, na 3 tatami. Turniej odbył się bez udziału publiczności. Na halę mogli wejść tylko zawodnicy, trenerzy i sędziowie. Wszyscy zawodnicy wystartowali w konkurencji Kumite (walki). Cały turniej odbył się w formule Full Contact – to znaczy, że dozwolone były wszystkie techniki stosowane w karate z pełną siłą.

Największą kategorię tzn. najwięcej przeciwników miała tym razem 13 letnia Julia Obuchowska, która startowała w kat 12-13 lat +50kg dziewcząt i jak już wcześniej zdążyła nas przyzwyczaić tak i tym razem stanęła na najwyższym stopniu podium. Warto dodać, że Julia była w tej kategorii najmniejsza.

Równie dobre walki stoczył i na wyróżnienie zasługuje 15 letni Szymon Pomjan, który startował w kategorii 14-15 lat -60 kg. Szymon również był najmniejszy, ale jak widać to w niczym nie przeszkadza. Uległ on jednak nieznacznie w swojej ostatniej walce doświadczonemu zawodnikowi zajmując ostatecznie 2 miejsce na podium.

Fantastycznie spisały się również trzy zawodniczki w kategorii 8-9 lat +30 kg, tj. Barbara Wintoniak – 1 miejsce, Laura Kuźniarz – 2 miejsce, Lena Kukulska – 3 miejsce, które stanęły na wszystkich trzech stopniach podium – jednym słowem mówiąc podium należało do UKKS OBI, warto przy tym dodać, że wszystkie trzy dziewczynki po raz pierwszy w życiu startowały w zawodach.

Bardzo dobre walki stoczyła również Ada Wołk-Łaniewska w kategorii 9-10 lat +30 kg, która ostatecznie zajęła 2 miejsce.

Dwa srebra w swoich kategoriach zdobyły również dwie najmłodsze zawodniczki – 7 letnia Livia Stachura w kategorii - 25 kg oraz Milena Gałuszkiewicz +25kg.

Dwa brązy przywieźli dwaj 10 letni chłopcy, Kacper Waszak kategoria -35 kg oraz Igor Marciniak +35 kg.

Brązowym medalem może się również pochwalić 17 letni Dominik Obuchowski w kategorii -70 kg.

Tym razem bez medalu wrócił 17 letni Paweł Nowak, który również wystartował po raz pierwszy w życiu i od razu trafił na zwycięzcę tej kategorii. Paweł w UKKS OBI trenuje od niespełna roku, a zawodnicy w jego wieku często trenują już po 10 lat i dłużej i mają za sobą już setki walk turniejowych.

Bez medalu wróciła również Maja Gałuszkiewicz 10 lat, która pomimo dobrej walki odpadła tuż przed strefą medalową poprzez wskazanie sędziów.

Ogólnie zawodnicy UKKS OBI z Józefowa przywieźli 11 medali, w tym 2 złote, 5 srebrnych, i 4 brązowe.

Jak na tak trudny czas dla sportowców, którzy długo nie mogli trenować, bądź tak jak zawodnicy UKKS OBI trenowali w okresie od marca do czerwca on line pod okiem Sensei Tomasza Obuchowskiego to jest to fantastyczny wynik.

Podczas zawodów Sensei Tomasz Obuchowski pełnił rolę Sędziego, a trenerem wyprowadzającym zawodników do walki była Sempai Agnieszka Obuchowska.

Twoja reakcja na artykuł?

2
67%
Cieszy
1
33%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group