Niedziela, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 3309
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Boguszów-Gorce: Powstaje żłobek

Piątek, 18 września 2020, 9:29
Aktualizacja: Sobota, 19 września 2020, 8:40
Autor: red
REGION, Boguszów-Gorce: Powstaje żłobek
Fot. Gmina Miasto Boguszów–Gorce
Jak będzie wyglądał nowy żłobek w Boguszowie – Gorcach?

Budynek Publicznego Gimnazjum nr 1, przy ul. Waryńskiego 10 w Boguszowie-Gorcach przechodzi duży remont i przebudowę na potrzeby utworzenia na parterze - 4 grup żłobkowych z pomieszczeniami przynależnymi, w pomieszczeniach piwnicznych – wspólnej kuchni z zapleczem kuchennym, na I i II piętrze – przyszłościowo 6 grup przedszkolnych z pomieszczeniami przynależnymi.

Główne wejście do zespołu żłobkowo-przedszkolnego przewiduje się od strony zachodniej, przez główną klatkę schodową. Obiekt będzie dostępny dla osób niepełnosprawnych i dla wózków. Ponadto zostanie wyposażony w windę osobową. Każde piętro zostanie oddzielone od wspólnej klatki schodowej przeszkloną systemową ścianką z drzwiami, zabezpieczonymi przed dostępem osób postronnych. Bezpośrednio przy wejściu głównym wydzielone zostanie wspólne dla wszystkich dzieci pomieszczenie na wózki dziecięce. Wydzielona i zaadaptowana na żłobek część budynku posiada dodatkowe wejście, przewidziane jedynie do celów ewakuacyjnych.

Żłobek posiadał będzie 4 -oddziały dla maks. 72 dzieci. Na klatce schodowej, przed drzwiami umieszczone zostaną wideodomofony. Przy wejściu usytuowana będzie szatnia na odzież wierzchnią dla grup przebywających na danej kondygnacji, wyposażona w szafki schowkowe z ławeczkami oraz przewijaki dla najmłodszych dzieci. Przewidziane są następujące grupy dzieci:
grupa I i II – dzieci w wieku 24-36 miesięcy, grupa III – dzieci w wieku 12-24 miesiące oraz grupa III – dzieci w wieku 6-18 miesięcy.

Projekt, oprócz bloków dla dzieci przewiduje ogólnodostępne WC, pomieszczenie socjalne i WC dla personelu, pomieszczenie gospodarcze i pomieszczenia pomocnicze.

Podpatrzony projekt aranżacji wnętrz zakłada redukcję bodźców wzrokowych, których nadmiar często prowadzi do przebodźcowania dzieci. Wnętrza utrzymane będą w pastelowych barwach błękitu oraz zieleni. Motywem przewijającym się we wnętrzach są syntetyczne kształty domku oraz chmur, pobudzające wyobraźnię małych użytkowników. Całość uzupełniają naklejki leśnych zwierząt, ułatwiające identyfikację poszczególnych sal.

Na zdjęciach kilka wizualizacji.

Twoja reakcja na artykuł?

1
25%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
25%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
50%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group