• Wtorek, 21 stycznia 2020
  • Godz. 6:02
  • Imieniny: Agnieszki, Jarosława
  • Czytających: 2244
  • Zalogowanych: 1
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Powstał ogródek

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 19 września 2019, 9:46
Aktualizacja: Piątek, 20 września 2019, 9:09
Autor: red
Fot. organizatorzy
„Ogródek aktywnego relaksu” to ostatni z czterech zrealizowanych w tym roku projektów sfinansowanych przez Fundusz Toyoty. Ogródek został oddany do użytku w miniony poniedziałek.

Zespół Szkół nr 1 im. Ignacego Paderewskiego w Wałbrzychu przy wsparciu fabryki Toyoty w Wałbrzychu, innych partnerów projektu oraz wolontariuszy zrealizował przy swojej placówce edukacyjnej przy ulicy Paderewskiego 17 w Wałbrzychu projekt „Ogródek aktywnego relaksu”.

Projekt polegał na zagospodarowaniu terenu w kształcie czworoboku, przylegającego bezpośrednio do budynku, usytuowanego obok boiska szkolnego. W ramach całej inwestycji została usunięta murawa, teren został wyrównany i pokryty tłuczniem a ciągi pieszych zostały utwardzone. Ogródek został wyposażony w szereg urządzeń do streetworkout’u, stół do gry ping ponga, boisko do petanque oraz siedziska i leżaki. Ogródek ma pełnić funkcje rekreacyjno-sportowe dla uczniów szkoły, ich rodzin i lokalnej społeczności. W „Ogródku aktywnego relaksu” mogą odbywać się zajęcia wychowania fizycznego oraz wszelkie plenerowe zajęcia integracyjne.
- Najcenniejsze przy realizacji takich projektów jest to, że angażujemy uczniów i nauczycieli, którzy wspólnie pracują nad jednym projektem, aby później wspólnie z całą społecznością szkolną i lokalną móc korzystać z tego miejsca – podkreśla Beata Urbaniak, Wicedyrektor Zespołu Szkół Nr1 w Wałbrzychu.

Zgodnie z założeniami Funduszu Toyoty obiekty są ogólnodostępne dla wszystkich chętnych osób i instytucji, które chciałyby z nich skorzystać. Kolejna edycja konkursu grantowego Funduszu Toyoty „Dobre pomysły zmieniają nasz świat” dla organizacji non-profit z regionu wałbrzyskiego zostanie ogłoszona jesienią b.r.

Twoja reakcja na artykuł?

4
67%
Cieszy
1
17%
Dziwi
0
0%
Nudzi
1
17%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~kierowca 20-09-2019 13:59
toyota zamiast ogródków, niech się weźmie w końcu za produkcję samochodów bez kierowców, tzw. autonomicznych. Mam już dość wizyt moją toyotą do znajomych, bez możliwości wypicia drinka.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group