Piątek, 10 lipca
Imieniny: Amelii, Antoniego, Filipa
Czytających: 2831
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powstanie Gminne Centrum Edukacyjno–Sportowe w Mieroszowie

Wiadomości: REGION, Mieroszów
Sobota, 10 września 2011, 7:28
Aktualizacja: 7:29
Autor: PAW
Fot. Urząd Miasta Mieroszów
Planowany do realizacji obiekt znajdował się będzie przy zbiegu ulicy Hożej, Żeromskiego i Reymonta w Mieroszowie.

Już zrealizowano i oddano do użytku pierwszą część inwestycji obejmującą halą sportową z kompleksem boisk. Kolejne etapy obejmą: szkołę podstawową z łącznikiem, gimnazjum oraz blok żywieniowy.

Głównym założeniem projektu jest zapewnienie dzieciom i młodzieży poprawy warunków nauczania, co przyczyni się do ich prawidłowego rozwoju. Projektowany obiekt poprzez wysoki poziom zaplecza technicznego i dydaktycznego zapewni wysoki standard edukacji. Nowoczesne rozwiązania projektowe oraz zastosowana technologia zaspokoją również potrzeby w zakresie sportu i rekreacji. Zagwarantowany zostanie także wysoki poziom bezpieczeństwa w obiekcie. Kompleks zaprojektowano dla 700 dzieci (400 w szkole podstawowej i 300 w gimnazjum).

Zakres inwestycji:

Budynek A - część wspólna dla Zespołu Szkół obejmie portiernię, szatnie, część administracyjną, salę audiowizualną, gabinety pomocy psychologiczno-pedagogicznej, bibliotekę z czytelnią, aulę, osobne świetlice dla szkoły podstawowej i dla gimnazjum, salę językową, salę komputerową, harcówkę, pomieszczenie radiowęzła, pomieszczenie dla sprzątaczek, sanitariaty i pomieszczenia pomocnicze.

Budynek B - skrzydło szkoły podstawowej składać się będzie z 14 sal lekcyjnych z zapleczami, pokoju nauczycielskiego z zapleczem i sanitariatami dla nauczycieli oraz sanitariatów dla uczniów.

Budynek C - skrzydło gimnazjum obejmie 14 sal lekcyjnych z zapleczami, salę komputerową, pokój nauczycielski z zapleczem i sanitariatami dla nauczycieli oraz sanitariaty dla uczniów.

Budynek D - blok żywieniowy na 300 posiłków, z jadalnią na 150 osób (przy założeniu, że posiłki wydawane będą w dwóch turach), zmywalnią, zapleczem administracyjno-socjalnym i magazynowym.

Budynek E - Hala sportowo - widowiskowa (część istniejąca).

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~pytająca 10-09-2011 8:29
Szkoła podstawowa i gimnazjum obok siebie? A czy boisko szkolne wspólne. Razem będą " bawić się" gimnazjaliści z sześciolatkami. Ja bym chyba dziecka tam nie dała.
~do pytajaca 10-09-2011 19:08
jak ktos chce to widac zawsze problem znajdzie...oj pytajaca,pytajaca....naucz sie cos docenic a nie krytykowac

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group