Niedziela, 20 czerwca
Imieniny: Bogny, Bogumiły
Czytających: 2733
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Boguszów-Gorce: Powstanie obwodnica Boguszowa i Sobięcina

Piątek, 5 września 2014, 16:14
Aktualizacja: Środa, 22 października 2014, 8:54
Autor: PAW
Wałbrzych/Boguszów-Gorce: Powstanie obwodnica Boguszowa i Sobięcina
Fot. red.
Dziś prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej oraz burmistrz Boguszowa–Gorc Waldemar Kujawa podpisali porozumienie w sprawie budowy obwodnicy Boguszowa oraz obwodnicy Sobięcina.

Porozumienie dotyczyło powierzenia Gminie Wałbrzych przez Gminę Boguszów-Gorce realizacji zadania polegającego na wykonaniu koncepcji oraz dokumentów niezbędnych do uzyskania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach realizacji przedsięwzięcia dla projektu pod nazwą: „Poprawa bezpieczeństwa i przepustowości ruchu w ciągu “Trasy Sudeckiej” poprzez budowę obwodnicy Boguszowa w Gminie Boguszów – Gorce oraz obwodnicy Sobięcina w Gminie Wałbrzych” w części zlokalizowanej w granicach administracyjnych Gminy Boguszów-Gorce.
- Dwa miesiące temu zaczęliśmy rozmowy w tej sprawie i teraz mamy efekty – mówi Roman Szełemej. – Chodziło o stworzenie racjonalnego dla obu gmin projektu, który rozwiąże nasze problemy. Droga Sudecka to nic innego jak dobre skomunikowanie Jeleniej Góry, Kowar, Kamiennej Góry, Czarnego Boru, Boguszowa-Gorc, Wałbrzycha, Jedliny Zdroju, Głuszycy, Nowej Rudy i Kłodzka. W niektórych miejscach ta droga znajduje się w całkiem niezłym stanie, ale w Boguszowie i Wałbrzychu należy wykonać konieczne roboty drogowe.

Prezydent Szełemej podkreśla, że poprawa stanu technicznego Drogi Sudeckiej jest zapisana w strategii Aglomeracji Wałbrzyskiej i Aglomeracja chce na to zadanie przeznaczyć spore środki finansowe pozyskane w ramach ZIT-u.
- Uznaliśmy, że razem uda nam się to zadanie wykonać szybciej. Projekt przebiegu trasy wykona Gmina Wałbrzych, ale kosztami podzielimy się po połowie – tłumaczy Szełemej. – Myślę, że ten projekt powinien być gotowy pod koniec przyszłego roku.

Burmistrz Waldemar Kujawa uważa natomiast, że budowa tej obwodnicy to wielka szansa dla jego gminy.
- Chodzi oczywiście m.in. o wzrost standardu i poprawę bezpieczeństwa, ale dla nas to inwestycja priorytetowa także z innego względu. Uważam, że budowa takiej obwodnicy jest jedyną szansą na rozwój gospodarczy naszego miasta i pozyskiwanie inwestorów – mówi Kujawa.

W tym miejscu warto też wspomnieć, że Gmina Wałbrzych powoli zaczyna rozmyślać nad inwestycją związaną z remontem i modernizacją ul. Zachodniej i 1 Maja, które obecnie znajdują się w fatalnym stanie technicznym. Roboty na tych drogach miałyby być prowadzone etapami w latach 2015-2017, a mowa o około 20 milionach złotych, które Gmina Wałbrzych miałaby wyłożyć na ten cel z własnego budżetu.

Czytaj również

Komentarze (38) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group