Piątek, 7 października
Imieniny: Marii, Marka
Czytających: 4651
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Boguszów-Gorce: Poznali przyrodę

Środa, 2 maja 2012, 8:29
Aktualizacja: 8:35
Autor: red
REGION, Boguszów-Gorce: Poznali przyrodę
Fot. UM Boguszów–Gorce
W PSP nr 6 w Boguszowie–Gorcach po raz czwarty odbył się Międzyszkolny Konkurs Ekologiczno – Przyrodniczy dla uczniów klas II – III pod hasłem „Co rośnie i hasa w naszych lasach?"

Podczas konkursu jego uczestnicy mieli okazję pochwalić się swoją wiedzą o ekosystemie leśnym oraz znajomością zasad ochrony lasu i jego mieszkańców.

W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział sześć drużyn: uczniowie z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego PSP nr 1 w Boguszowie – Gorcach, Zespołu Szkół Samorządowych w Boguszowie – Gorcach, Szkoły Podstawowej z Czarnego Boru, Szkoły Podstawowej w Witkowie Filii SP w Czarnym Borze, PSP nr 17 w Wałbrzychu oraz PSP nr 6 w Boguszowie – Gorcach.

Uczestnicy konkursu pracowali w zespołach, a ich zadaniem było udzielanie odpowiedzi na zagadki i pytania, rozpoznawanie i nazywanie zaprezentowanych w prezentacji multimedialnej zwierząt, a także naturalnych okazów roślin leśnych.

Zmagania drużyn oceniała komisja, której przewodniczył inż. Roman Zięba – Inżynier Nadzoru Nadleśnictwa Wałbrzych. Pierwsze miejsce zdobyli uczniowie z PSP nr 6, drugie zajęła drużyna z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego PSP nr 1 w Boguszowie – Gorcach, a trzecie ze Szkoły Podstawowej w Czarnym Borze.

Zwycięskie drużyny otrzymały cenne nagrody, które zostały ufundowane przez Nadleśnictwo Wałbrzych. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody i poczęstunek, dzięki wsparciu przedsięwzięcia przez Górnicze Koło Łowieckie „Jeleń” z Wałbrzycha, Sklep ASIOR Adrianę Szpakowską i Dariusza Wiśniewskiego oraz Radę Rodziców PSP nr 6.

W tym dniu rozstrzygnięto również Szkolny Konkurs Plastyczny, który corocznie jest organizowany pod hasłem „Co rośnie i hasa w naszych lasach?" Jego laureatkami zostały Nikola Guban, Julia Cismasz i Katarzyna Gralak. Wszystkie prace konkursowe zostały umieszczone w galerii małego artysty na terenie szkoły.

Organizator konkursów - Ewa Wiewiórowska

Źródło: www.boguszow-gorce.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group