Niedziela, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 2493
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Prace Heksla w Starej Kopalni

Sobota, 5 listopada 2016, 8:04
Aktualizacja: 9:31
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Prace Heksla w Starej Kopalni
Fot. Robert Bajek
Do 27 listopada br. w Galerii na terenie Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu można oglądać wystawę prac Krzysztofa Heksla. Wystawa nosi tytuł "Malarstwo".

Krzysztof Heksel to pochodzący z Wałbrzycha malarz-samouk. Przygodę ze sztuką rozpoczął od szkicowania ołówkiem. Stosował również farby akrylowe, wodne i olejne, które ostatecznie stały się jego ulubionymi farbami i ulubioną techniką malarską. Początkowo Heksel wzorował się na pracach Boscha, Ajwazowskiego i Turnera.

Punktem zwrotnym w jego twórczości był kontakt z obrazami Zdzisława Beksińskiego. To właśnie prace Beksińskiego stały się główną inspiracją Heksla. Obecnie Krzysztof Heksel podczas tworzenia swoich surrealistycznych obrazów stosuje wyjątkowo pracochłonną technikę laserunku, która oferuje wyjątkowe barwy i głębie obrazów.

Krzysztof Heksel należy do Dolnośląskiego Oddziału Związku Artystów Plastyków. Jego prace można było podziwiać podczas wystaw indywidualnych, takich jak między innymi "Surrealistyczne światy Krzysztofa Heksla" we wrocławskiej Hali Stulecia, ""Na pograniczu światów..." w Rotundzie Ząbkowickiego Ośrodka Kultury, "Malarstwo" we wrocławskiej Galerii Impart, czy podczas Wystawy Zbiorowej Artystów Dolnośląskiego Oddziału ZAP w Zamku Książ.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group