Piątek, 30 października
Imieniny: Przemysława, Edmunda
Czytających: 2763
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Prace rozbiórkowe na Sobięcinie

Wiadomości: Wałbrzych
Piątek, 27 października 2017, 8:56
Autor: Piotr Skomorokiewicz
Fot. Piotr Skomorokiewicz
Trwa wyburzanie budynku nr 116 przy ulicy 1 Maja na Sobięcinie. Nie jest to jedyny budynek w tej dzielnicy, który w niedalekiej przyszłości zostanie rozebrany.

Kolejnymi planowanymi do wyburzenia są dwa budynki, budynek przy ul. 1 Maja 114 oraz nieruchomość przyległa do Zakładu Aktywności Zawodowej. Prace rozbiórkowe prowadzone są przez Zarząd Dróg Komunikacji i Utrzymania Miasta w Wałbrzychu w związku z planowaną modernizacją skrzyżowania ulic 1 Maja i II Armii.
- Problemem jest rozbiórka budynku przylegającego do ZAZ-u. Ze względu na umieszczone tam urządzenia firmy Tauron, które zasilają energią elektryczną okoliczne budynki, prace przy tej nieruchomości będziemy mogli rozpocząć dopiero wtedy, kiedy te urządzenia zostaną przez Tauron przeniesione - mówi Bogusław Rogiński, zastępca dyrektora ZDKiUM w Wałbrzychu.

Wyburzenia kilku obiektów planowane są również przy ulicach Św. Barbary, Wschodniej i Średniej. Podyktowane jest to złym stanem technicznym tych nieruchomości. Na razie nie wiadomo, kiedy dokładnie te prace się rozpoczną, ponieważ budynki są wciąż zamieszkiwane i ich mieszkańcy muszą otrzymać lokale zastępcze. Ponadto niektóre z nich są pod ochroną konserwatora zabytków.
Nie są to pierwsze tego typu prace w tym roku na Sobięcinie. W czerwcu wyburzony został budynek na ulicy 1 Maja 118. Jak powiedział nam Bogusław Rogiński oprócz prac na Sobięcinie w tym roku planowana jest również rozbiórka budynku przy ulicy Limanowskiego 11.

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group