Środa, 19 stycznia
Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
Czytających: 3713
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Pracowite dni

Piątek, 30 sierpnia 2019, 15:37
Aktualizacja: Niedziela, 1 września 2019, 10:09
Autor: red
REGION: Pracowite dni
Fot. GOPR grupa wałbrzysko–kłodzka
Przed nami ostatni weekend wakacji. Z racji pięknej pogody spodziewamy się nadal wzmożonego ruchu turystycznego. A póki co przedstawiamy krótkie podsumowanie dnia wczorajszego, który obfitował w dużą ilość zdarzeń.

Pierwsze zgłoszenie wpłynęło do Stacji Centralnej już o godzinie 8:30. Rowerzystka doznała upadku na rowerze na Singletracku Pętla Kłodzka i doznała urazu obojczyka (podejrzenie złamania). Do zdarzenia wyjechali ratownicy ze Stacji Ratunkowej w Międzygórzu. W lokalizacji poszkodowanej pomogła aplikacja Ratunek.

Kilkanaście minut później wpłynęło zgłoszenie od grzybiarza, który znajdował się w lesie w okolicach Jemnej (gm. Stoszowice) i nie mógł odnaleźć drogi powrotnej. Ratownik dyżurny pokierował grzybiarza telefonicznie w odpowiednim kierunku.

Ok. godziny 13:00 przyszło kolejne zgłoszenie, tym razem o 65-letniej turystce, która doznała upadku ze schodów przy Jaskini Niedźwiedziej. Do poszkodowanej wyjechali ratownicy z Międzygórza. Po zaopatrzeniu urazów (rany głowy, podejrzenie złamania ręki, liczne stłuczenia) kobieta została przekazana Zespołowi Ratownictwa Medycznego.

Wieczorem wpłynęło zgłoszenie z Gór Bialskich. Turystę zastała na szlaku burza i schronił się w szałasie na Suchej Przełęczy, bał się wyruszyć w dalszą drogę. Do turysty wyjechał ratownik z Międzygórza, który samochodem terenowym zwiózł poszkodowanego z gór.

Mniej więcej w tym samym czasie drugi zespół ratowników z Międzygórza wyjechał do zdarzenia w rejon Międzylesia, gdzie mężczyzna w trudnym terenie nadział się na gałęzie. Zgłoszenie wpłynęło od Państwowej Straży Pożarnej w Kłodzku, która prowadziła działania ratownicze.

Dzień zakończyła akcja ratunkowa w rejonie skrzyżowania 7 dróg w Masywie Trójgarbu, gdzie po zmroku turyści pobłądzili i nie mogli odnaleźć drogi powrotnej. Do turystów wyjechali ratownicy z Centralnej Stacji Ratunkowej w Wałbrzychu.

Wszystkim turystom wybierającym się w góry przypominamy o zapisaniu numerów alarmowych w górach – 985 i 601 100 300. Polecamy także zainstalowanie aplikacji Ratunek.

Źródło: GOPR Wałbrzysko-Kłodzki

Twoja reakcja na artykuł?

4
67%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
33%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group