Niedziela, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 4758
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Pracowite dni dla Baszty

Środa, 21 lutego 2018, 15:31
Aktualizacja: 15:35
Autor: PAW
Wałbrzych: Pracowite dni dla Baszty
Fot. użyczone
Weekend 17–18.02.2018 zapowiadał się niezwykle gorąco dla Uczniowskiego Klubu Sportowego Baszta Wałbrzych.

UKS Baszta jest małym klubem piłkarskim, a w sobotę 17.02.2018 trzy drużyny miały wystąpić w turniejach w Jeleniej Górze, Jaworze i Wałbrzychu, co jawiło się jako duże wyzwanie logistyczno – sportowe. Dzięki dużemu zaangażowaniu oddanych rodziców udało się ogarnąć temat pod względem logistyki, a o stronę sportową sami zatroszczyli się młodzi piłkarze Baszty.

I tak w Jeleniej Górze Oktawian Greiner i spółka w turnieju młodzików (rocznik 2005 ) wśród siedmiu drużyn odnieśli komplet zwycięstw i nie pozostawili wątpliwości, kto był najlepszą drużyną Turnieju o Puchar Dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu. Dodatkowo Oktawian Greiner został królem strzelców, a Mikołaj Pers jednogłośnie został wybrany na najlepszego zawodnika turnieju.

W kolejnym turnieju tego samego dnia w hali wałbrzyskiej Toyoty rywalizowali żacy Baszty (2009 rocznik ) i oni wśród 9 drużyn w końcowej klasyfikacji uplasowali się na drugiej pozycji.

Najtrudniejsze zadanie tego dnia było przed żakami Baszty (rocznik 2008 ) w silnie obsadzonym turnieju Kuźnia Jawor Cup. Ale i ten zespół podołał zadaniu zajmując trzecią pozycję w gronie dziesięciu uczestniczących drużyn. Można powiedzieć, że w sobotę całe podium należało do Baszty.

Niedzielny wyjazd dla żaków Baszty z rocznika 2009 na międzynarodowy turniej Kuźnia Jawor Cup wydawał się być bułką z masłem i takim się okazał. W tym turnieju żacy Baszty po odprawieniu w półfinale silnej ekipy Lechii Dzierżoniów, w finale spotkali się z naszymi sąsiadami zza południowej granicy MFK Trutnov. W tym wieńczącym turniej spotkaniu również Baszta okazała się zwycięska kończąc rywalizację z okazałym pucharem na pierwszym miejscu. Dodatkowo Szymon Dajczman okazał się najlepszym goalkeeperem turnieju.

Skład Baszty 2005: Bartosz Brzuzy, Bartosz Miernik, Tymoteusz Śliwakowski, Bartosz Michalkiewicz, Krzysztof Jowik, Oktawian Greiner, Adam Czornij, Mikołaj Pers.

Skład Baszty 2008: Filip Michalski, Mikołaj Kaźmierski, Hubert Koroscik, Jakub Jaroszewski, Dawid Szczepański, Jakub Borzęcki, Mateusz Stachowiak, Tomasz Rumijewski,

Skład Baszty 2009: Jakub Staniec, Krystian Rutkowski, Piotr Gawlik, Julian Popiel, Natan Dudek, Tomasz Lisowski, Szymon Dajczman,

Trenerzy: Oliwier Rokosz, Paweł Rumijewski, Marek Figurski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group