Wtorek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 4134
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Mieroszów: Pracowite tygodnie mieroszowskich strażaków

Niedziela, 13 listopada 2016, 12:41
Aktualizacja: 12:43
Autor: red
REGION, Mieroszów: Pracowite tygodnie mieroszowskich strażaków
Fot. OSP Mieroszów/facebook
Strażacy ochotnicy z Mieroszowa uczestniczą nie tylko w akcjach ratowniczych, ale również w ćwiczeniach oraz obchodach świąt państwowych.

Najpierw pod koniec października wraz z Państwową Strażą Pożarną z Wałbrzycha ochotnicy z Mieroszowa brali udział w ćwiczeniach, które odbyły się na terenie zakładu Camela w Mieroszowie. Głównym założeniem był pożar w jednej z hal. Działania ratowników polegały na zlokalizowaniu ognia, podaniu prądów wody z kilku miejsc oraz ewakuacji z zadymionych pomieszczeń pracowników, w tym osób poszkodowanych.

4 listopada przed godziną 20.00 w Unisławiu Śląskim doszło do pożaru małego domku letniskowego. Ogień szybko objął wnętrze oraz dach drewnianej konstrukcji. Na miejsce zadysponowany został jeden zastęp OSP Mieroszów oraz trzy zastępy PSP z Wałbrzycha. Pożar został opanowany dość szybko i nie doszło do dalszego rozprzestrzeniania się ognia.

Natomiast 10 listopada około godziny 1.00 w nocy zastęp OSP Mieroszów wyjechał na ulicę Strzelców w celu ugaszenia palącego się kontenera ze śmieciami.

Już dzień później, w piątek 11 listopada, przedstawiciele jednostki OSP Mieroszów wzięli udział w uroczystościach Święta Niepodległości, które odbyły się na mieroszowskim rynku. Podczas obchodów zawyła syrena i zastęp OSP Mieroszów musiał wyjechać do pożaru, który miał miejsce w sklepie monopolowym na Placu Niepodległości. Na szczęście pożar nie był groźny i został szybko opanowany.

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group