Środa, 25 listopada
Imieniny: Katarzyny, Erazma
Czytających: 2860
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Pracownicy przegrali

Wiadomości: Wałbrzych
Piątek, 1 stycznia 2010, 20:09
Aktualizacja: 20:10
Autor: Paw
Decyzja Sądu Okręgowego w Świdnicy oznacza dla byłych pracowników Fabryki Porcelany „Książ”, że praktycznie stracili oni wszelkie szanse na uzyskanie odpraw.

Fabryka Porcelany „Książ” została w roku 2004 postawiona w stan likwidacji. Ogłoszono upadłość firmy. Wtedy też pracownicy otrzymali należne im odprawy.

Jednak po pewnym czasie część byłych pracowników FP „Książ” uznała, że syndyk powinien wypłacić im kolejne odprawy. Sprawa ta dotyczyła kilkudziesięciu osób. Pracownicy domagali się kilkumiesięcznych odpraw, a syndyk od początku stał na stanowisku, że te się im po prostu nie należą. Syndyk powoływał się przy tym na obowiązujące przepisy, które jego zdaniem, nie pozwalają wypłacić byłym pracownikom FP „Książ” kolejnych odpraw.

Obie strony nie doszły do porozumienia i sprawa trafiła do sądu pracy, który uznał racje i argumenty syndyka. Byli pracownicy FP „Książ” nie poddali się i odwołali się od tej decyzji. Sąd Okręgowy w Świdnicy jednak oddalił ich apelację, a to oznacza, że otrzymali oni decydujący cios. Decyzja świdnickiego sądu zamyka im praktycznie możliwości dalszego ubiegania się o odprawy.

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group