Wtorek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 4050
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Pracownicy WAMAG–u protestowali dziś w Zabrzu

Czwartek, 27 października 2016, 15:40
Aktualizacja: Piątek, 28 października 2016, 11:26
Autor: PAW
Wałbrzych: Pracownicy WAMAG–u protestowali dziś w Zabrzu
Fot. archiwum
Dziś odbył się w Zabrzu protest zorganizowany przez dolnośląską Solidarność.

W proteście wzięli udział pracownicy wałbrzyskiego WAMAG-u, którzy chcą ratować swą firmę przed likwidacją. Związkowcy podają, że w proteście wzięło udział około 300 osób. Był wśród protestujących m.in. przewodniczący dolnośląskiej Solidarności Kazimierz Kimso.

Przypomnijmy, że WAMAG to fabryka istniejąca od 196 lat. Zakład zajmuje się produkcją urządzeń dla przemysłu górniczego, cementowego, cukrowniczego i energetycznego i jest częścią zabrzańskiej Kopex Machinery S.A.
– Pracownicy wałbrzyskiego Wamagu są przeciwni likwidacji zakładu Wamag S.A. w Wałbrzychu. Decyzja jest nieuzasadniona, dlatego protestujemy – mówi Radosław Mechliński, zastępca przewodniczącego Zarządu Regionu Dolny Śląsk NSZZ Solidarność.

Prezesi firmy nie byli obecni podczas protestu, a petycję odebrał radca prawny.

Tymczasem prezydent Roman Szełemej, który wystąpił na piśmie do kierownictwa firmy z prośbą o wyjaśnienie przyczyn likwidacji WAMAG-u, obawia się, że tej decyzji już nie da się cofnąć.
- Wiele wskazuje na to, że ta firma z wieloletnią tradycją zostanie zlikwidowana – mówi prezydent. - Spotkałem się z przedstawicielami związków zawodowych, rozmawialiśmy o tej sprawie, ale należy pamiętać, że to firma prywatna i ja nie mam wpływu na podejmowane decyzje. Załoga liczy już 140 osób, bowiem część pracowników otrzymała zwolnienia, a kolejni otrzymają je w najbliższym czasie. Tak naprawdę trzeba na to spojrzeć tak, że Wałbrzych został poświęcony, by ratować miejsca pracy w Zabrzu. Część historii gospodarczej naszego miasta bezpowrotnie odchodzi w przeszłość. Na szczęście WAMAG ma wykwalifikowaną kadrę i jestem pewny, że ci ludzie szybko znajdą sobie zatrudnienie, choć rozumiem ich rozgoryczenie, bowiem nie jest łatwo zmieniać pracę w wieku 55-60 lat.

Czytaj również

Komentarze (23) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group