Poniedziałek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 2468
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Pracują nad opracowaniem kryteriów przyznawania mieszkań

Wtorek, 14 marca 2017, 13:41
Aktualizacja: 13:43
Autor: PAW
Wałbrzych: Pracują nad opracowaniem kryteriów przyznawania mieszkań
Fot. red
Budowa nowych mieszkań komunalnych przy ulicach Husarskiej i Paderewskiego idzie pełną parą. Wkrótce ma powstać dokument dokładnie określający, kto o te mieszkania będzie mógł się ubiegać.

W 2014 roku, kiedy oddawano do użytku mieszkania komunalne przy ulicy Staszica czy Jana Pawła II, niektóre osoby nie były zadowolone z przyjętych kryteriów, choć prezydent Roman Szełemej uważa, że cały proces udało się sprawnie przeprowadzić.
- Prawie wszystkie lokale przyznaliśmy prawidłowo. Są pojedyncze skargi, ale przy takiej ilości nowych lokali, takie pojedyncze przypadki się zdarzają – mówi prezydent.

Tymczasem teraz przy przyznawaniu lokali na Husarskiej i Paderewskiego zostanie opracowany nowy dokument i niektóre kryteria zapewne ulegną zmianie. O tych kryteriach i o naborze wniosków zainteresowane osoby zostaną powiadomione, a takie informacje będzie można również znaleźć na stronie UM w Wałbrzychu.
- Obecnie trwa analiza wniosków z lat poprzednich. Mamy już pewne doświadczenie i przygotujemy odpowiednie kryteria. Na pewno te mieszkania w głównej mierze będą przeznaczone dla rodzin z dziećmi, ale również dla rodzin, które zechcą się w Wałbrzychu osiedlić oraz dla tych rodzin, które mieszkają obecnie w budynkach przeznaczonych do wyburzeń – tłumaczy Roman Szełemej.

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group