Środa, 29 maja
Imieniny: Magdaleny, Urszuli
Czytających: 4135
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Boguszów-Gorce: Prawdziwa lekcja historii

Czwartek, 14 września 2023, 6:31
Autor: red
REGION, Boguszów-Gorce: Prawdziwa lekcja historii
Fot. Gmina Miasto Boguszów–Gorce
Za nami niezwykła lekcja historii w Miejskiej Bibliotece Publicznej – Centrum Kultury w Boguszowie–Gorcach.

Za nami otwarcie wystawy "Sybir. Utrwalone w kadrze, zapamiętane w obrazach", przygotowanej przez Centrum Dokumentacji Zsyłek, Wypędzeń i Przesiedleń UP w Krakowie. Jest to wyjątkowy reportaż fotograficzny wykonany przez zesłaną rodzinę, której udało się przewieźć aparat i klisze i tam dokonać dokumentacji życia zesłańców w pasiołku w Kazachstanie. Fotografie uzupełniają pastelowe obrazy ukazujące losy zesłanej rodziny autorstwa Ireny Pisek. Najważniejszym celem wystawy jest pamięć o polskich sybirakach. Ważne, by ich historia przetrwała.

W wernisażu uczestniczyli: Sylwia Dąbrowska - Burmistrz Miasta Boguszów-Gorce, Agnieszka Więckiewicz - Zastępca Burmistrza Miasta, Sylwia Bielawska - Wiceprezydent Wałbrzycha, Joanna Baniukiewicz - Prezes Związek Sybiraków Koło w Wałbrzychu, Wacław Kwieciński - Koordynator wystawy i jednocześnie Sekretarz Związku Sybiraków Koło w Wałbrzychu, Agnieszka Zdeb - Dyrektor Centrum Obsługi Jednostek w Boguszowie-Gorcach, Dyrektorki: Arleta Kłosińska, Katarzyna Mikołajczyk, Ewelina Kamińska- Sawicka, nauczyciele oraz uczniowie szkół podstawowych z Gminy Boguszów-Gorce. Zebranych w tematykę wystawy wprowadził Wacław Kwieciński. Na koniec spotkania Związek Sybiraków Koło w Wałbrzychu z okazji 95. rocznicy powstania Związku Sybiraków, rozdał pamiątkowe medale i podziękowania.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia wystawy do dnia 28 września 2023 r. w godzinach pracy Miejskiej Biblioteki Publicznej - Centrum Kultury w Boguszowie-Gorcach.

Twoja reakcja na artykuł?

3
60%
Cieszy
1
20%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
20%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group