Środa, 12 czerwca
Imieniny: Jana, Leona
Czytających: 6762
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Kamienna Góra: Premier Morawiecki w regionie

Czwartek, 8 września 2022, 8:31
Aktualizacja: 8:32
Autor: red
REGION, Kamienna Góra: Premier Morawiecki w regionie
Fot. Miasto Kamienna Góra
W Kamiennej Górze gościł premier RP Mateusz Morawiecki. Wizytę szefa polskiego rządu w mieście zorganizował burmistrz Janusz Chodasewicz oraz minister Marzena Machałek.

Premier spotkał się w kamiennogórskim Centrum Kultury z samorządowcami z regionu kamiennogórskiego i karkonoskiego, przedstawicielami biznesu i zarządem Specjalnej Stefy Ekonomicznej. W spotkaniu wzięli też udział mieszkańcy Kamiennej Góry. Po krótkich prezentacjach można było zadawać pytania bezpośrednio szefowi rządu.

- Pytaliśmy o konkretne sprawy, na przykład o 150 hektarów terenów inwestycyjnych w rejonie ul. Jeleniogórskiej i nowego węzła S3 Kamienna Góra Południe, które dziś są łąką i zarządza nimi państwowa agencja - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa – mówi burmistrz Janusz Chodasewicz. - Po otwarciu drogi S3 te tereny pod zabudowę przemysłową będą Kamiennej Górze bardzo potrzebne. Zagwarantują miejsca pracy i wpływy podatkowe dla naszego miasta. Poprosiłem premiera o wsparcie naszego wniosku o 100-milionową dotację z programu „Polski Ład”. Te pieniądze umożliwiłby nam budowę dróg dojazdowych do działek inwestycyjnych i uzbrojenie tego terenu.

Twoja reakcja na artykuł?

10
22%
Cieszy
8
18%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
4
9%
Złości
23
51%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (42)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group