Czwartek, 4 czerwca
Imieniny: Franciszka, Karola
Czytających: 1876
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Premiera Alicji odwołana!

Wiadomości: Wałbrzych
Sobota, 10 kwietnia 2010, 15:01
Aktualizacja: 15:02
Autor: DK
Fot. organizatorzy
Wieczorem w Teatrze Lalki i Aktora w Wałbrzychu odbyć się miała premiera „Alicji w krainie czarów”, kultowej książki autorstwa Lewis Carroll'a w reżyserii Marioli Ordak – Świątkiewicz.

Tragedia, jaka miała miejsce dzisiejszego poranka, spowodowała odwołanie większości imprez kulturalnych i sportowych w całej Polsce. W tej sytuacji Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu zdecydował się odwołać również wszystkie spektakle mające mieć miejsce w ten weekend, w tym premierę długo oczekiwanej „Alicji w krainie czarów”.

Data 10 kwietnia nie była przypadkowa. Swój wielki come back, opowieść o odważnej blondynce miała 5 marca, przy okazji premiery najnowszego filmu Tima Burtona o tym samym tytule. Jest ona kontynuacją historii Alicji, jednakże ta wersja nie nadaje się dla małych dzieci ze względu na elementy typowe dla filmów Burtona, a więc czarny humor i przerażające sceny podane w cukierkowym opakowaniu. Obcięte głowy pływające w fosie, wydłubywanie oczu czy szaleńczy uśmiech znikającego kota mogą skutkować koszmarami u niejednego kilkulatka.

Tym bardziej warto zabrać dzieci do teatru. Przedstawienie przygotowane przez Mariolę Ordak - Świątkiewicz będzie, jak zapewnia sama autorka, świetną zabawą zarówno dla dorosłych, którzy powrócą w świat fantazji, jak i dla najmłodszych, lubiących zabawne wierszyki i zaskakujące zwroty akcji. Scenografię przygotował Jan Polivka, znany starszym widzom z „Iwony, księżniczki Burgunda" wystawianej w Teatrze Dramatycznym. Animacje przygotował Wojciech Świątkiewicz, muzykę Marcin Mirowski, a kostiumy Anna Chadaj. Na scenie pojawią się aktorzy teatru Lalki, Anna Golonka, Bożena Oleszkiewicz, Urszula Raczkowska, Marlena Suder, Jerzy Gronowski, Seweryn Mrożkiewicz, i Paweł Pawlik.

Na razie nie jest jeszcze znana nowa data premiery odwołanego przedstawienia.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group