Piątek, 7 października
Imieniny: Marii, Marka
Czytających: 3930
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Premiera spektaklu „Wół i Osioł” już za niespełna dwa tygodnie

Poniedziałek, 7 listopada 2011, 11:52
Aktualizacja: 11:52
Autor: PAW
Wałbrzych: Premiera spektaklu „Wół i Osioł” już za niespełna dwa tygodnie
Fot. PAW
W wałbrzyskim Teatrze Lalki i Aktora pełną parą idą przygotowania do polskiej premiery spektaklu „Wół i Osioł” w reżyserii Arkadiusza Porady.

Premiera zaplanowana jest na 19 listopada. Reżyser Arkadiusz Porada, który kiedyś pracował w wałbrzyskim Teatrze Lalki i Aktora jako aktor, w rolach głównych obsadził Pawła Pawlika i Seweryna Mrożkiewicza.
- To polska premiera tego spektaklu. Jest to spektakl popularny w Europie, który wystawiany był w kilku krajach, ale w Polsce stanie się to po raz pierwszy – mówi Arkadiusz Porada.

Reżyser ze spektaklem „Wół i Osioł” zetknął się, gdy pracował we Frankfurcie. Oczywiście nie będzie to kopia spektaklu granego w Niemczech. W wałbrzyskim teatrze pojawi się wersja przeniesiona w nasze realia.
- Jest to połączenie humoru ze „Shreka” z tradycyjną historią narodzin Jezusa – mówi Arkadiusz Porada. – Jest to spektakl familijny skierowany do szerokiej publiczności. To opowieść dla dzieci młodszych jak i starszych.

W przedstawieniu zaprezentowane są postacie woła i osła. Ich cechy to nic innego jak personifikacja cech ludzkich. Bardzo ważną rolę w tym spektaklu odgrywają dialogi, co podkreśla reżyser.
- Dialogi i humor sytuacyjny odgrywają tu bardzo istotną rolę – mówi Arkadiusz Porada. – Scenografia nawiązuje klimatem do betlejemskiej stajenki.

Zdaniem Arkadiusza Porady, zbliżające się święta Bożego Narodzenia i klimat tych świąt, to najlepszy czas na zaprezentowanie spektaklu „Wół i Osioł”.
- Publiczność w tym okresie najczęściej ogląda „Opowieść wigilijną” czy „Królewnę Śnieżkę”, a my postanowiliśmy zrobić coś innego, ale ściśle związanego z tradycją świąt Bożego Narodzenia – mówi reżyser.

Spektakl powstał w koprodukcji z Theater Des Lachens z Frankfurtu nad Odrą oraz Stowarzyszeniem Teatr Fabryka Formy z Wrocławia. Patronat honorowy nad tym przedsięwzięciem objął Konsulat Generalny Niemiec.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group