Środa, 20 stycznia
Imieniny: Fabiana, Sebastiana
Czytających: 5254
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Prezydent o „Zielonej Energii w Wałbrzychu”

Niedziela, 22 lutego 2015, 6:25
Aktualizacja: 7:21
Autor: opr. PAW
Wałbrzych: Prezydent o „Zielonej Energii w Wałbrzychu”
Fot. użyczone
Niedawno informowaliśmy, że prezydent Roman Szełemej powołał do życia zespół „Zielona Energia w Wałbrzychu”. Według Romana Szełemeja, alternatywne źrodła energii to szansa dla Wałbrzycha.

Zadaniem powołanego Zespołu będzie przygotowanie założeń energetycznych samowystarczalności miasta w oparciu o źródła energii odnawialnej z wykorzystaniem byłych obiektów kopalnianych do wytwarzania i magazynowania energii elektrycznej i cieplnej. Członkowie tego Zespołu będą mieli za zadanie m.in. zinwentaryzować pokopalniane obiekty i dokonać analizy dostępnych technologii i możliwości ich praktycznego wykorzystania i zastosowania w Wałbrzychu.
- Zespół tych ludzi posiada wiele cennych informacji na temat alternatywnych źródeł energii – mówi o zasadności powołania Zespołu prezydent Szełemej. – Wiele firm z Polski zwraca się do nas z propozycjami współpracy przy wdrażaniu nowoczesnych metod odnawialnych źródeł energii. Chcemy szkolić przedstawicieli wspólnot mieszkaniowych i spółdzielni, by umieli z projektów dotyczących takich odnawialnych źródeł energii korzystać. Myślę, że projekt tego typu będzie realizowany w ramach funkcjonowania Aglomeracji Wałbrzyskiej. Należy pamiętać, że nasze tereny są poprzemysłowe i dlatego intensywnie pracujemy nad poszukiwaniem możliwości korzystania z takich tanich odnawialnych źródeł energii.

Przypomnijmy, że w skład zespołu wchodzi 14 osób. Przewodniczącym jest Jerzy Ignaszak (Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu), a sekretarzem został Wiesław Sójka (UM Wałbrzych). Członkowie Zespołu to: Wiesław Basa, Ryszard Hutnik, Jerzy Kaliciński, Robert Szymala, Aleksandra Winiarska (wszyscy z UM Wałbrzych) oraz Alojzy Jastrząb, Józef Kamiński, Krzysztof Kominowski, Jerzy Kosmaty, Andrzej Winnicki, a także Patryk Konsewicz (WZWiK), Piotr Kruczkowski (PEC Wałbrzych).

Czytaj również

Komentarze (17) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group