Środa, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 3771
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Problematyczny parking na terenie Starej Kopalni

Czwartek, 24 sierpnia 2017, 12:28
Aktualizacja: 12:32
Autor: Piotr Skomorokiewicz
Wałbrzych: Problematyczny parking na terenie Starej Kopalni
Fot. red
Otrzymaliśmy list od czytelniczki, w którym zwraca ona uwagę na brak wyznaczonych miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych na terenie Starej Kopalni.

"W Starej Kopalni, która jest miejscem użyteczności publicznej, nie ma niestety miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych. Mnie, jako osobę niepełnosprawną, taka sytuacja dziwi i nie wiem, z czego ona wynika. Wydaje mi się, że kilka takich miejsc powinno na parkingu się znajdować, by stworzyć osobom niepełnosprawnym możliwość zwiedzenia tego miejsca i korzystania z usług Starej Kopalni" – pisze czytelniczka.

- W tej chwili na terenie Starej Kopalni nie ma wyznaczonych miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych. Jeśli będzie taka potrzeba to myślę, że takie miejsca powstaną. Jest to jednak zadanie dla dyrekcji Starej Kopalni – mówi Janina Turicka, Pełnomocnik Prezydenta Miasta Wałbrzycha ds. osób niepełnosprawnych.

Nieco inaczej sprawę przedstawiła nam Anna Żabska, dyrektor Starej Kopalni.
- Ta Pani kontaktowała się również z nami w tej sprawie. Parking na terenie obiektu liczy 300 miejsc, wśród których znajdują się również poszerzone stanowiska parkingowe, dostosowane dla osób niepełnosprawnych. Parking jest duży i nie było sytuacji, w której brakowało by na nim miejsca Jeśli chodzi o miejsca dla osób niepełnosprawnych, to nie są one zamalowane na inny kolor i chyba o to tej Pani chodzi. Budynek również jest dostosowany dla osób niepełnosprawnych, m.in. posiada windę, którą można wjechać na piętro.

Pani dyrektor w rozmowie podkreśliła, że Stara Kopalnia współpracuje z organizacjami i firmami, które zatrudniają osoby niepełnosprawne, jest również organizatorem konferencji, w których biorą udział niepełnosprawni i nigdy w ciągu trzech lat działalności nikt z gości nie skarżył się na tego typu niedogodności.

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group