Piątek, 9 czerwca
Imieniny: Dominika, Felicjana
Czytających: 4437
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Problemy Aqua Zdroju

Niedziela, 27 września 2020, 8:35
Aktualizacja: Poniedziałek, 28 września 2020, 8:13
Autor: PAW
Wałbrzych: Problemy Aqua Zdroju
Fot. archiwum
Spółki miejskie są po walnych zgromadzeniach, podczas których podsumowano trudne ostatnie miesiące.

Spółki miejskie w czasie pandemii radzą sobie nieźle zdaniem prezydenta Romana Szełemeja.
- Wyrażam szacunek dla wszystkich spółek. Zamek Książ, WZWiK, MZUK, MZB - tam idzie wszystko dobrze jeśli chodzi o funkcjonowanie - mówi prezydent. - Najtrudniejsza sytuacja jest w Aqua Zdroju. Musieliśmy podjąć decyzję o restrukturyzacji. Rozpisaliśmy konkurs, ale żadna z kandydatur nie spełniała wymogów. Prawdopodobnie Rada Nadzorcza Aqua Zdroju rozpisze ponowny konkurs, a na razie Krzysztof Urbański pełni kontrolę nad spółką.

Pracowników w Aqua Zdroju jest znacznie mniej. Spółka koncentruje się tylko na działalności prowadzonej przy ulicy Ratuszowej. Basen funkcjonuje, ale użytkowników jest znacznie mniej. Hotel też funkcjonuje, a najtrudniejsza jest sytuacja z halą, bo liczba koncertów i wydarzeń sportowych jest zdecydowanie ograniczona.
- Jeśli liczba zakażeń będzie wzrastać, to liczba imprez i ilość widzów zostanie ograniczona - mówi prezydent. - Jestem przeciwny organizowaniu wydarzeń sportowych z udziałem publiczności, bo nie robią tego Amerykanie, Brytyjczycy i wiele innych państwa, a u nas taka możliwość istnieje i taka decyzja jest dla mnie nieco zaskakująca. Spółka Aqua Zdrój będzie się modernizować i walczyć nadal o klientów.

Twoja reakcja na artykuł?

5
11%
Cieszy
13
30%
Hahaha
3
7%
Nudzi
12
27%
Smuci
2
5%
Złości
9
20%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (36)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group