Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 3488
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jedlina-Zdrój: Program Mieszkanie Plus w Jedlinie–Zdroju rozpoczęty

Piątek, 22 marca 2019, 13:45
Aktualizacja: 13:48
Autor: Robert Bajek
Jedlina-Zdrój: Program Mieszkanie Plus w Jedlinie–Zdroju rozpoczęty
Fot. Robert Bajek
Z udziałem Kamila Zielińskiego – wicewojewody dolnośląskiego, Romana Szełemeja – prezydenta Wałbrzycha, lidera Aglomeracji Wałbrzyskiej, Leszka Orpla – burmistrza Jedliny–Zdroju, Romana Głoda – burmistrza Głuszycy i przedstawicieli PFR Nieruchomości S. A. odbyła się dzisiaj oficjalna inauguracja programu Mieszkanie Plus w Jedlinie–Zdroju.

W ramach rządowego programu "Mieszkanie Plus" w Jedlinie-Zdroju na działce w rejonie ul. Andersa wybudowany zostanie 4-kondygnacyjny blok, w którym powstaną 42 mieszkania w standardzie „pod klucz” – od 25-metrowych kawalerek do 4-pokojowych lokali o średniej powierzchni niespełna 76 metrów kwadratowych. Przewidywany termin rozpoczęcia prac budowlanych to I kwartał 2020 roku, a zakończenie prac i oddanie mieszkań najemcom powinno nastąpić w I kwartale 2021 roku.

- Teren, na którym będzie realizowana inwestycja jest dobrze rozwinięty pod względem dostępności i różnorodności punktów handlowo – usługowych. W promieniu 700 metrów od planowanej inwestycji są zlokalizowane najważniejsze usługi jak zespół szkolno-przedszkolny a w przyszłości także żłobek, sklepy spożywcze, placówki usługowe, apteka, place zabaw dla dzieci, siłownie terenowe oraz centrum przesiadkowe - wkrótce rozbudowane o nowy przystanek kolejowy na remontowanej linii Jedlina-Zdrój – Świdnica. W pobliżu planowanego przedsięwzięcia znajduje się Kompleks Rekreacyjno-Sportowy "Active", stanowiący idealne miejsce do spędzania wolnego czasu dla całych rodzin zarówno aktywnych fizycznie jak i tych korzystających z licznych tras spacerowych powiedział Leszek Orpel - burmistrz Jedliny-Zdroju.

Koszt wybudowania bloku to około 10 milionów złotych. Co niezwykle istotne budowa nie będzie się wiązała z żadnymi wydatkami z gminnej kasy - zostanie w całości sfinansowana przez PFR Nieruchomości S. A. Gmina ze swojej strony musi jedynie zapewnić uzbrojoną działkę, a po wybudowaniu bloku zasiedlić mieszkania. Czynsz wynajmu będzie wynosił kilkanaście złotych za metr kwadratowy. Ważne jest również to, że istnieje możliwość ubiegania się o dopłatę do czynszu, a także wykup najmowanego mieszkania.

Twoja reakcja na artykuł?

5
45%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
18%
Złości
4
36%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group