Czwartek, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 2545
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie śmiertelnego wypadku

Piątek, 23 września 2011, 13:48
Aktualizacja: 13:48
Autor: red
Wałbrzych: Prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie śmiertelnego wypadku
Fot. red
Prokuratura Rejonowa w Wałbrzychu prowadzi śledztwo przeciwko 19–letniemu Robertowi T. – mieszkańcowi Szczawna–Zdroju, podejrzanemu o to, że 18 września w rejonie Pl. Tuwima w Wałbrzychu w wyniku umyślnego naruszenia zasad bezpieczeństwa w ruchu lądowym, jadąc z nadmierną prędkością, stracił panowanie nad kierowanym samochodem marki BMW, na skutek czego wjechał na chodnik i lewym bokiem pojazdu uderzył w prawidłowo poruszającego się 23–letniego pieszego, który w następstwie wypadku doznał rozległych obrażeń wielonarządowych, skutkujących jego śmiercią, a następnie nie udzielając pomocy ofierze zbiegł z miejsca wypadku.

W wyniku niezwłocznie podjętych działań wałbrzyskiej policji, a także dzięki zapisom kamer monitoringu miejskiego, ustalono, że sprawcą śmiertelnego wypadku jest mieszkaniec Szczawna-Zdroju – Robert T., który został zatrzymany 19 września.

20 września prokurator ogłosił Robertowi T. zarzut spowodowania wypadku komunikacyjnego ze skutkiem śmiertelnym i tego samego dnia na wniosek Prokuratora Rejonowego w Wałbrzychu, tamtejszy sąd zastosował wobec podejrzanego tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy.

W następstwie wypadku obrażeń ciała doznało także dwóch pasażerów BMW, przy czym jeden z nich zdołał zbiec razem z podejrzanym z miejsca zdarzenia, a drugi był hospitalizowany.

Za przestępstwo spowodowania wypadku komunikacyjnego ze skutkiem śmiertelnym grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności, przy czym w przypadku sprawcy, który zbiegł z miejsca zdarzenia, sąd może wymierzyć karę nawet do górnej granicy zagrożenia zwiększonej o połowę.

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group