Wtorek, 21 marca
Imieniny: Benedykta, Lubomira
Czytających: 5515
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Szczawno-Zdrój: Promesa już w Szczawnie

Wtorek, 22 grudnia 2020, 14:31
Autor: red
REGION, Szczawno-Zdrój: Promesa już w Szczawnie
Fot. Uzdrowiskowa Gmina Szczawno–Zdrój
Gmina Szczawno – Zdrój pośród samorządów, które pozyskały środki w wysokości 4 milionów 550 tys. zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Wczoraj w Urzędzie Wojewódzkim, burmistrz Szczawna – Zdroju, Marek Fedoruk odebrał z rąk Ministra Michała Dworczyka promesy na zadania, które będą realizowane w najbliższym czasie w naszej gminie. Pozyskane wsparcie finansowe pozwoli zrealizować inwestycje, o które od dawna zabiegał burmistrz Szczawna – Zdroju, Marek Fedoruk oraz mieszkańcy.

Przypomnijmy, że zadania, które otrzymały dofinansowanie to:

- Budowa traktu spacerowego w ciągu ul. Ogrodowej, łącznika do ul. H. Sienkiewicza oraz części ul. Topolowej – 550 000,00 zł

- Zagospodarowanie Wzgórza Gedymina i Parku Zdrojowego – 4 000 000,00 zł.

- To dobry dzień dla naszego miasta i jego mieszkańców – mówi burmistrz Marek Fedoruk. - Ostatnich kilka lat, to szereg ważnych inwestycji, przede wszystkim tych infrastrukturalnych, takich jak budowa krytej pływalni Delfinek, budowa nowego zespołu szkolno-przedszkolnego, to drogi i chodniki gminne. To również te inwestycje, które za chwilę się rozpoczną, ważne z punktu widzenia lokalnej społeczności. Otrzymane wsparcie pozwoli na realizację proinwestycyjnej aktywności naszego samorządu i jego dalszy zrównoważony rozwój, szczególnie w tym trudnym czasie pandemii – podkreśla burmistrz.

Ogromne podziękowania za takie duże wsparcie dla naszego miasta dla Grzegorza Macko - radnego Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, posła Michała Dworczyka, Jarosława Obremskiego - Wojewody Dolnośląskiego, Ireneusza Zyski - Wiceministra Klimatu i Środowiska, posła.

Twoja reakcja na artykuł?

15
44%
Cieszy
10
29%
Hahaha
3
9%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
6%
Złości
4
12%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group