Wtorek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 4122
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Protestują przeciwko Agnieszce Holland i Oldze Tokarczuk

Środa, 22 lutego 2017, 12:11
Aktualizacja: 12:18
Autor: red
REGION: Protestują przeciwko Agnieszce Holland i Oldze Tokarczuk
Fot. red
Na profilu społecznościowym facebook pojawiło się wydarzenie zatytułowane "NIE! dla Tokarczuk i Holland w Nowej Rudzie".

Pomysłodawcy utworzenia wydarzenia tak argumentują swój sprzeciw wobec Agnieszki Holland i Olgi Tokarczuk.

"24 lutego o godzinie 18:00 w kinie MOK w Nowej Rudzie odbędzie się premiera filmu Agnieszki Holland. Gośćmi honorowymi będą Agnieszka Holland oraz Olga Tokarczuk. W związku z haniebnymi wypowiedziami Olgi Tokarczuk o Polakach, którzy według niej mordowali Żydów i byli kolonizatorami, oraz ostatniej wypowiedzi Agnieszki Holland o Kotlinie Kłodzkiej, że "nie przyjęła się" do Polski po 1945 roku, "To trochę ziemia niczyja" oburzeni obywatele wyrażą swój sprzeciw! Pokażmy, że nie godzimy się na takie oburzające słowa i wyraźmy swój sprzeciw! Przyjdźmy spontanicznie w tym dniu o godzinie 17:20 pod MOK, aby zamanifestować w pokojowy sposób nasze oburzenie! ZAPRASZAJCIE ZNAJOMYCH! UDOSTĘPNIAJCIE TO WYDARZENIE! Musimy pokazać, że Nowa Ruda to POLSKA, a mieszkańcy to PATRIOCI, a nie idioci!"

Przypomnijmy, że Olga Tokarczuk niegdyś mieszkała w Wałbrzychu i niedawno odebrała tytuł "Zasłużony dla miasta Wałbrzycha", mimo mocnych sprzeciwów radnych PiS-u.

Czytaj również

Komentarze (84) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group