Środa, 12 czerwca
Imieniny: Jana, Leona
Czytających: 6754
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Przeciwko zadymom stadionowym

Środa, 11 maja 2022, 13:24
Aktualizacja: 13:26
Autor: red
Wałbrzych: Przeciwko zadymom stadionowym
Fot. KMP Wałbrzych
We wtorek na terenie obiektu sportowego na Białym Kamieniu odbyły się policyjne ćwiczenia z zakresu przywracania zakłóconego porządku publicznego na stadionie piłkarskim. Wzięli w nich udział funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu oraz Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy wchodzący w skład jednego z Nieatatowych Pododdziałów Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Dowódcy szkolenia przypomnieli główne przepisy związane z zabezpieczeniem spotkań sportowych na otwartych obiektach. Przeprowadzili z policjantami musztrę indywidualną i zespołową. Wyznaczeni funkcjonariusze mieli okazję zapoznać się z obsługą plecakowego miotacza pieprzu. Ćwiczenia praktyczne polegały również na doskonaleniu taktyki działania pododdziałów Policji w sytuacji przywracania naruszenia bezpieczeństwa i porządku publicznego na obiektach sportowych, czyli podczas tzw. zadym stadionowych.

Przygotowanych zostało kilka wariantów. Pierwszy dotyczył realizacja zabezpieczenia przyjazdu kibiców gości w rejon stadionu przy ul. Ratuszowej 6 i wprowadzenie ich na sektor. Drugi sytuację, podczas której kibice drużyny przyjezdnej usiłują sforsować ogrodzenie sektora gości i wtargnąć na płytę boiska. W ostatnim z ćwiczeń kibice klubu gości mieli przerwać ogrodzenie - i po konfrontacji siłowej ze służbą zabezpieczenia spotkania - usiłowali wtargnąć na sektor kibiców miejscowych.

Po szkoleniu dowódcy podsumowali i omówili wyniki prowadzonych czynności. Działania na stadionie przez ul. Ratuszowej był okazją do wypracowania metod i form współpracy oraz współdziałania policjantów w realnych warunkach zagrożenia.

Twoja reakcja na artykuł?

8
23%
Cieszy
13
37%
Hahaha
4
11%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
3%
Złości
9
26%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (20)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group