Piątek, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 4728
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Przed nami akcja "Bezpieczna droga do szkoły"

Wtorek, 29 sierpnia 2017, 6:37
Autor: red
Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Przed nami akcja "Bezpieczna droga do szkoły"
Fot. KMP Wałbrzych
Bezpieczna droga do szkoły – pod taką nazwą wałbrzyscy policjanci prowadzą działania prewencyjne oraz edukacyjne związane ze zbliżającym się wielkimi krokami nowym rokiem szkolnym, który zainaugurowany zostanie 4 września.

Do rozpoczęcia roku szkolnego pozostał jeszcze tydzień. W związku z tym policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu sprawdzają stan dróg, a także prawidłowość oznakowania pionowego i poziomego przy placówkach oświatowych. Głównym celem akcji jest zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom w drodze do i ze szkoły.

Od 4 września w okolicach szkół pojawią się dodatkowe patrole Policji i Straży Miejskiej. W kolejnym etapie funkcjonariusze przygotują spotkania i pogadanki z uczniami. Mundurowi przeprowadzą rozmowy nt. bezpiecznego poruszania się po drogach oraz pomogą najmłodszym poznać przepisy w teorii i praktyce.

Wałbrzyscy policjanci podczas kontroli drogowych sprawdzą także stan techniczny, oznakowanie i wyposażenie autobusów szkolnych. Właściciele firm przewozowych muszą pamiętać, że są odpowiedzialni za bezpieczeństwo dzieci. Funkcjonariusze apelują oczywiście do wszystkich kierowców o ostrożną jazdę, zwłaszcza w rejonach szkół.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group