Niedziela, 7 sierpnia
Imieniny: Doroty, Kajetana
Czytających: 3611
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Przed nami Dni Wałbrzycha

Środa, 24 sierpnia 2016, 15:02
Aktualizacja: Czwartek, 25 sierpnia 2016, 7:47
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Przed nami Dni Wałbrzycha
Fot. Robert Bajek
3 i 4 września na terenie Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu odbędą się obfitujące w wiele atrakcji i niespodzianek obchody Dni Wałbrzycha.

O czekających nas atrakcjach związanych ze świętem miasta mówili dzisiaj podczas konferencji prasowej: Roman Szełemej - prezydent Wałbrzycha, Jarosław Buzarewicz - dyrektor Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury, Jacek Drejer - dyrektor wałbrzyskiego Muzeum Porcelany, Arkadiusz Łapka z Biblioteki pod Atlantami i Łukasz Zaleski z Teatru Dramatycznego im. J. Szaniawskiego w Wałbrzychu.

- W tym roku na Dniach Wałbrzycha chcemy przede wszystkim pokazać wszystko to, co w Wałbrzychu jest najlepsze. Stąd w organizację Dni Wałbrzycha, oprócz Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury, zaangażowały się działające w Wałbrzychu instytucje kultury - Teatr Dramatyczny, Biblioteka pod Atlantami, Muzeum Porcelany. W tym roku Dni Wałbrzycha po raz pierwszy połączone są z Letnią Sceną ESKI. Wałbrzych w tym roku zafunkcjonował na trasie Letniej Sceny ESKI. Do Wałbrzycha przyjadą trzy gwiazdy: Kayah, SARSA a także grupa PECTUS. Jak już powiedziałem - prezentujemy wszystko, co w Wałbrzychu jest najlepsze, dlatego oprócz gwiazd scenę opanują wyłącznie Wałbrzyszanie, między innymi bardzo utalentowani Wałbrzyszanie, którzy wzięli udział w projekcie "Wałbrzych ma Talent". Zorganizowaliśmy dwa castingi, na których wybraliśmy grupę kilkunastu osób i te właśnie osoby zaprezentują się w niedzielę na wielkiej, profesjonalnej scenie. Laureat projektu "Wałbrzych ma Talent" otrzyma nagrodę główną: 2000 złotych, ufundowane przez Prezydenta Wałbrzycha a my, czyli Wałbrzyski Ośrodek Kultury, otoczymy go opieką impresaryjną, opieką medialną, będziemy działać tak, aby o tej wałbrzyskiej gwieździe było słychać jak najwięcej i jak najczęściej. Podczas Dni Wałbrzycha wystąpi między innymi grupa "PLUS 50", wystąpią grupy taneczne Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury, swoje umiejętności zaprezentuje działająca w Wałbrzyskim Ośrodku Kultury grupa ognia Fire Show. To tak naprawdę tylko część atrakcji, które przygotowaliśmy na ten weekend 3 i 4 września. Oprócz tego, co będzie się działo na scenie, oprócz propozycji wałbrzyskich instytucji kultury zapraszam już teraz do lunaparku, który stanie w bliskim sąsiedztwie Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia - powiedział Jarosław Buzarewicz.

W sobotę 3 września w ramach Dni Wałbrzycha gościom, którzy przybędą do Starej Kopalni zaprezentują się grupy taneczne WOK, Zespół Pieśni i Tańca "Wałbrzych", zespól "PLUS 50", Justyna Piela, o godzinie 20.00 - SARSA a o 21.00 PECTUS. Po koncertach zabawa będzie trwała nadal, o co zadba DJ Adrena Line, oraz grupa ognia Impuls. Natomiast w niedzielę 4 września odbędzie się finał projektu "Wałbrzych ma Talent", na scenie wystąpi Natalia Sumpor a o godzinie 21.00 - KAYAH. Po koncercie zaplanowano niezwykły pokaz laserowy.

- Bardzo się cieszę, że Dni Wałbrzycha po raz kolejny są tu, w tej powiedziałbym fabryce kultury i różnych wydarzeń, jaką jest Stara Kopalnia. Taki był zamysł moich poprzedników wiele lat temu. On oczywiście ewoluował i to gdzie dziś jesteśmy też ulega ciągłej zmianie. Życie kulturalne a trochę i społeczne już zaistniało, przenosi się do Starej Kopalni. Chcieliśmy, żeby tak było. Cieszę się, że główną zawartością merytoryczną, kulturalną są zespoły, środowiska, grupy wałbrzyskie. Myślę, że zaproszone gwiazdy estrady - KAYAH, PECTUS, SARSA to dodatki do tej całkiem interesującej oferty, więc zapraszam w przyszły weekend - powiedział Roman Szełemej.

W ramach obchodów Dni Wałbrzycha na terenie Starej Kopalni wystąpi gościnnie Teatr Dramatyczny, otwierając w niedzielę 4 września "Szaniawski Showroom", gdzie między innymi będzie można zobaczyć w skrócie wszystko to, co działo się w teatrze podczas ostatniego sezonu artystycznego, a także zwiastuny spektakli, które znajdują się obecnie w repertuarze. Biblioteka pod Atlantami w niedzielę 4 września na terenie Starej Kopalni przeprowadzi dla najmłodszych zajęcia plastyczne i ruchowe, oparte na literaturze, pokazując, że książka może stanowić inspirację do różnych działań. Dla nieco starszych gości Biblioteka przygotowała kiermasz książek i zbiorów muzycznych. Ciekawą propozycję na Dni Wałbrzycha ma Muzeum Porcelany, które w wydarzeniu bierze udział po raz pierwszy. Będą to warsztaty związane tym, co jest domeną Muzeum Porcelany - czyli warsztaty ceramiczne. Będzie dekorowanie i zdobienie porcelany, będzie też kiermasz wyrobów porcelanowych. Podczas obchodów Dni Wałbrzycha nie zabraknie wielu atrakcji dla dzieci, udostępniony zostanie także tor dla modeli RC.

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group