Poniedziałek, 8 sierpnia
Imieniny: Cypriana, Dominika
Czytających: 4479
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Książ: Przed nami Festiwal Kwiatów i Sztuki

Wtorek, 25 kwietnia 2017, 15:50
Aktualizacja: Środa, 26 kwietnia 2017, 9:58
Autor: Robert Bajek
Książ: Przed nami Festiwal Kwiatów i Sztuki
Fot. Robert Bajek
Bitwy florystyczne, warsztaty, pokazy, występy artystyczne, konkursy, rękodzieło artystyczne – to tylko niektóre elementy XXIX Festiwalu Kwiatów i Sztuki, który w tym roku będzie trwał od 29 kwietnia do 3 maja na terenie Zamku Książ, o czym mówiono dzisiaj na konferencji prasowej zorganizowanej w Zamku.

Motywem przewodnim Festiwalu będzie "Tajemniczy ogród" a wśród atrakcji towarzyszących Festiwalowi warto wymienić wielkie konstrukcje florystyczne, wykonane przez Tomasza Kuczyńskiego - florystycznego Mistrza Polski oraz zdobywcy czwartego miejsca na Europa Cup 2016 w Genui. Te kilkumetrowe instalacje pojawią się na Dziedzińcu Honorowym. Tam też będą się odbywały występy artystyczne, spektakle, przedstawienia, animacje dla publiczności i wiele atrakcji dla najmłodszych gości, odwiedzających Zamek Książ.

W zamkowych wnętrzach pojawią się niezwykłe aranżacje florystyczne, tworzone przez 30 florystów ze Stowarzyszenia Florystów Polskich. Goście festiwalu będą mogli wziąć udział w warsztatach florystycznych, podczas których pod okiem mistrzów florystyki stworzą własne kompozycje kwiatowe. W ramach Festiwalu odbędą się też III Krajowe Florystyczne Mistrzostwa Regionu Dolnośląsko-Lubuskiego a w Sali Balowej na gości czekać będzie największa w Polsce Narodowa Wystawa Bonsai. Nie zabraknie też warsztatów i pokazów tworzenia bonsai. Tradycją Festiwalu są "bitwy florystyczne". Podczas tegorocznej edycji Festiwalu bitwy będą się odbywały trzy razy dziennie.

Dodatkowo Festiwal obfitować będzie w liczne konkursy, wykłady i prezentacje historyczne, występy artystyczne i wystawy takie jak między innymi wystawa unikalnych japońskich zbroi czy japońskich kamiennych figurek. Do udziału w Festiwalu zgłosiło się przeszło 250 wystawców - jubilerów, rękodzielników, ogrodników, którzy zaprezentują różnego rodzaju rośliny, produkty regionalne, rękodzieło artystyczne, biżuterię, ozdoby, dekoracje, minerały i produkty naturalne.

Festiwal odbywać się będzie w godzinach od 10.00 do 19.00. Kasy biletowe będą czynne od 09.45 do 18.00. Ceny biletów kształtują się następująco: bilet normalny zakupiony w kasie do 28 kwietnia kosztuje 25 złotych a ulgowy 20 złotych. Bilet normalny zakupiony w systemie online do 28 kwietnia kosztuje 23 złote a ulgowy 18 złotych. Po 28 kwietnia bilet normalny zakupiony w kasie kosztować będzie 30 złotych, ulgowy 25 złotych a bilety zakupione w systemie online odpowiednio 25 złotych normalny i 20 złotych ulgowy.

Zakupiony bilet upoważnia do jednorazowego zwiedzania Zamku Książ i Przedzamcza w dniach od 29 kwietnia do 3 maja do a także do uczestnictwa we wszystkich wystawach, konkursach, prelekcjach, pokazach i warsztatach. Dodatkowy bilet będzie wymagany do zwiedzana tunelu. Taki bilet zakupiony w kasie będzie kosztował 10 złotych a w systemie online 8 złotych.

Szczegółowy program Festiwalu i plan parkingów można zobaczyć na załączonych zdjęciach. Dla turystów pieszych zostanie uruchomiona specjalna linia komunikacyjna PK, która będzie kursować na trasie Śródmieście - Piaskowa Góra - Podzamcze - Zamek Książ, oraz specjalny autobus oznaczony logiem Festiwalu, który będzie co 30 minut dowoził zwiedzających z parkingu przy Hipermarkecie Auchan. Znacznie zwiększona zostanie też częstotliwość kursów autobusu linii 8, którym również można będzie dojechać na parking główny Festiwalu.

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group