Wtorek, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 2107
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Przed nami Festiwal Kwiatów i Sztuki

Wiadomości: Książ
Wtorek, 25 kwietnia 2017, 15:50
Aktualizacja: Środa, 26 kwietnia 2017, 9:58
Autor: Robert Bajek
Fot. Robert Bajek
Bitwy florystyczne, warsztaty, pokazy, występy artystyczne, konkursy, rękodzieło artystyczne – to tylko niektóre elementy XXIX Festiwalu Kwiatów i Sztuki, który w tym roku będzie trwał od 29 kwietnia do 3 maja na terenie Zamku Książ, o czym mówiono dzisiaj na konferencji prasowej zorganizowanej w Zamku.

Motywem przewodnim Festiwalu będzie "Tajemniczy ogród" a wśród atrakcji towarzyszących Festiwalowi warto wymienić wielkie konstrukcje florystyczne, wykonane przez Tomasza Kuczyńskiego - florystycznego Mistrza Polski oraz zdobywcy czwartego miejsca na Europa Cup 2016 w Genui. Te kilkumetrowe instalacje pojawią się na Dziedzińcu Honorowym. Tam też będą się odbywały występy artystyczne, spektakle, przedstawienia, animacje dla publiczności i wiele atrakcji dla najmłodszych gości, odwiedzających Zamek Książ.

W zamkowych wnętrzach pojawią się niezwykłe aranżacje florystyczne, tworzone przez 30 florystów ze Stowarzyszenia Florystów Polskich. Goście festiwalu będą mogli wziąć udział w warsztatach florystycznych, podczas których pod okiem mistrzów florystyki stworzą własne kompozycje kwiatowe. W ramach Festiwalu odbędą się też III Krajowe Florystyczne Mistrzostwa Regionu Dolnośląsko-Lubuskiego a w Sali Balowej na gości czekać będzie największa w Polsce Narodowa Wystawa Bonsai. Nie zabraknie też warsztatów i pokazów tworzenia bonsai. Tradycją Festiwalu są "bitwy florystyczne". Podczas tegorocznej edycji Festiwalu bitwy będą się odbywały trzy razy dziennie.

Dodatkowo Festiwal obfitować będzie w liczne konkursy, wykłady i prezentacje historyczne, występy artystyczne i wystawy takie jak między innymi wystawa unikalnych japońskich zbroi czy japońskich kamiennych figurek. Do udziału w Festiwalu zgłosiło się przeszło 250 wystawców - jubilerów, rękodzielników, ogrodników, którzy zaprezentują różnego rodzaju rośliny, produkty regionalne, rękodzieło artystyczne, biżuterię, ozdoby, dekoracje, minerały i produkty naturalne.

Festiwal odbywać się będzie w godzinach od 10.00 do 19.00. Kasy biletowe będą czynne od 09.45 do 18.00. Ceny biletów kształtują się następująco: bilet normalny zakupiony w kasie do 28 kwietnia kosztuje 25 złotych a ulgowy 20 złotych. Bilet normalny zakupiony w systemie online do 28 kwietnia kosztuje 23 złote a ulgowy 18 złotych. Po 28 kwietnia bilet normalny zakupiony w kasie kosztować będzie 30 złotych, ulgowy 25 złotych a bilety zakupione w systemie online odpowiednio 25 złotych normalny i 20 złotych ulgowy.

Zakupiony bilet upoważnia do jednorazowego zwiedzania Zamku Książ i Przedzamcza w dniach od 29 kwietnia do 3 maja do a także do uczestnictwa we wszystkich wystawach, konkursach, prelekcjach, pokazach i warsztatach. Dodatkowy bilet będzie wymagany do zwiedzana tunelu. Taki bilet zakupiony w kasie będzie kosztował 10 złotych a w systemie online 8 złotych.

Szczegółowy program Festiwalu i plan parkingów można zobaczyć na załączonych zdjęciach. Dla turystów pieszych zostanie uruchomiona specjalna linia komunikacyjna PK, która będzie kursować na trasie Śródmieście - Piaskowa Góra - Podzamcze - Zamek Książ, oraz specjalny autobus oznaczony logiem Festiwalu, który będzie co 30 minut dowoził zwiedzających z parkingu przy Hipermarkecie Auchan. Znacznie zwiększona zostanie też częstotliwość kursów autobusu linii 8, którym również można będzie dojechać na parking główny Festiwalu.

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~Pilot 25-04-2017 15:57
Wystawa kwiatów powinna być w starej kopalni .Ona taka pusta jest.
~Wałbrzyszanin. 25-04-2017 16:03
I budowlane Toy Toy po 2 zł, jak rok temu.
idler73 26-04-2017 9:55
@Pilot, pustą to Ty masz głowę. Jedź, zobacz, będziesz zaskoczony.
~feniks 26-04-2017 13:24
ja juz nie moge sie doczekac wystepow indian, popcornu, waty cukrowej i dobrego piwka z kielbacha!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group