Piątek, 19 sierpnia
Imieniny: Bolesława, Juliana
Czytających: 3694
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Szczawno-Zdrój: Przed nami I Letnia Akademia Kontrabasowa

Poniedziałek, 21 sierpnia 2017, 8:32
Aktualizacja: 9:39
Autor: red
REGION, Szczawno-Zdrój: Przed nami I Letnia Akademia Kontrabasowa
Fot. organizatorzy
W dniach od 23–27 sierpnia 2017 roku w Szczawnie–Zdroju po raz pierwszy zagości kontrabas w ramach LETNIEJ AKADEMII KONTRABASOWEJ, której ideę stworzenia zaproponowała dr hab. Irena Olkiewicz.

To wybitny pedagog, adiunkt Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu, Dyrektor Artystyczny Światowych Festiwali Kontrabasowych, Prezes Polskiego Stowarzyszenia Kontrabasistów, wielokrotnie nagradzana za autorskie projekty kontrabasowe m.in. Wrocławską Nagrodą Muzyczną.

Uczestnikami LETNIEJ AKADEMII KONTRABASOWEJ będą młodzi, utalentowani kontrabasiści z Polski, Hiszpanii, Kuby i Turcji. Bogaty program zajęć i koncertów AKADEMII oraz wyborny dobór wykładowców wpłynął na duże zainteresowanie uczniów, studentów i absolwentów szkół i uczelni muzycznych. Już w środę, 23 sierpnia przybędą oni do Szczawna, by wziąć udział w warsztatach
doskonalących technikę gry na kontrabasie i gitarze basowej. Poprowadzą je: dr hab. Irena Olkiewicz, mgr Grzegorz Frankowski oraz mgr Kazimierz Cyna. Akompaniatorem AKADEMII będzie znakomity pianista dr hab. Marek Werpulewski, wykładowca Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu. Cztery dni wypełnione będą koncertami muzyki klasycznej, jazzowej i rozrywkowej, lekcjami mistrzowskimi dla zaawansowanych, warsztatami dla początkujących w grze na kontrabasie i gitarze basowej oraz prezentacjami instrumentów. Prezentacja możliwości kontrabasu zarówno w warunkach plenerowych jak i w salach koncertowych Teatru i Domu Zdrojowego przybliży publiczności wiedzę na temat tego niezwykłego instrumentu.

Realizatorzy LETNIEJ AKADEMII KONTRABASOWEJ przygotowali także koncert - niespodziankę dla przedszkolaków połączony z konkursami pt.: „Kontrabasowa przygoda”. Zostanie on poprowadzony przez mgr Kazimierza Cynę – wiceprezesa Polskiego Stowarzyszenia Kontrabasistów w dniu 25 sierpnia (piątek) o godz. 10:00, w Teatrze Zdrojowym. I LETNIA AKADEMIA KONTRABASOWA w Szczawnie Zdroju nie mogłaby się odbyć bez wsparcia finansowego Darczyńców i Sponsorów, wśród których są: Urząd Miasta Szczawno Zdrój, Uzdrowisko Szczawno-Jedlina, Teatr Zdrojowy im. H.Wieniawskiego w Szczawnie Zdroju, Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu, STOART, Zakłady Koksownicze „VICTORIA”, Ronal Polska, Pakt, Fundusz Regionu Wałbrzyskiego, Zakład Aktywności Zawodowej „VICTORIA”. Organizatorami Letniej Akademii Kontrabasowej w Szczawnie Zdroju jest Polskie Stowarzyszenie Kontrabasistów z siedzibą w Akademii Muzycznej im. K.Lipińskiego we Wrocławiu oraz Stowarzyszenie „Młody Artysta” przy Zespole Szkół Muzycznych im. St.Moniuszki w Wałbrzychu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group