Czwartek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 3191
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Przed nami kolejny "KopalniaK"

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 12 października 2017, 13:10
Aktualizacja: 20:09
Autor: Robert Bajek
Fot. Robert Bajek
20 i 21 października czeka nas spora dawka śmiechu, za sprawą organizowanej przez Wałbrzyski Ośrodek Kultury w Sali Łańcuszkowej na terenie Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia kolejnej, XIX Ogólnopolskiej Giełdy Kabaretowej "KopalniaK".

Oprócz występów zaproszonych gości, wśród których w tegorocznej edycji znaleźli się Grzegorz Halama i Piotr Bałtroczyk, podczas "Kopalniaka" odbędzie się tradycyjny konkurs kabaretów i standuperów. Spośród wielu zgłoszeń do udziału w "KopalniaKu" zakwalifikowali się: kabaret "Trzecia Strona Medalu", kabaret "Czołówka Piekła", Mieszko Minkiewicz, Paulina Potocka, kabaret "i tyle", oraz Magda Kubicka, która wygrała konkurs STAND-UP w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej. W konkursowym Jury zasiądą: Piotr Plewa, Grzegorz Halama i Karina Kąsek. Swojego faworyta będzie również wybierała publiczność. Pula nagród wynosi w tym roku 10 000 złotych.

- KopalniaK to kopalnia kabaretów - Ogólnopolska Giełda Kabaretowa, organizowana w Wałbrzychu już po raz 19. Podczas 18 edycji na wałbrzyskiej scenie "przewałkowaliśmy", bo kiedyś to była PrzeWałKa - Przegląd Wałbrzyskich Kabaretów, 124 kabarety. Wśród tych kabaretów takie gwiazdy jak między innymi Łowcy.B, Kabaret Młodych Panów, Smile, Kabaret Skeczów Męczących, Jurki, Grupa Rafała Kmity. Oni wszyscy byli u nas, swoje pierwsze kroki stawiali właśnie na scenie Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury, z czego jesteśmy bardzo dumni - powiedział Jarosław Buzarewicz - dyrektor Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury.

20 października o godzinie 18.00 w Sali Łańcuszkowej wystąpi 6 uczestników konkursu a po nich przed publicznością zaprezentuje się Grzegorz Halama w programie "Długo i szczęśliwie, czyli intymne życie grubasa". 21 października również o godzinie 18.00 w Sali Łańcuszkowej przyznane zostaną nagrody - Grand Prix i Nagroda Publiczności, będą występy zwycięzców, a także występ Piotra Bałtroczyka w programie "Mężczyzna z kijowym peselem". Bilety na "KopalniaK" można kupić w serwisie internetowym ebilet.pl.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group