Poniedziałek, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 3275
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Przed nami Letnia Serenada

Czwartek, 11 sierpnia 2016, 6:40
Autor: red
Wałbrzych: Przed nami Letnia Serenada
Fot. organizatorzy
Muzyka to jedyny z możliwych i najbardziej uniwersalnych sposobów porozumienia się ludzi na całym świecie. Cóż zatem lepszego możemy oferować mieszkańcom Wałbrzycha i okolic oraz turystom licznie odwiedzającym nasz piękny region w okresie letnim?

W sobotę 13 sierpnia o godzinie 18.00 już po raz dziesiąty zabrzmi na wałbrzyskim Rynku LETNIA SERENADA, fantastyczny koncert skierowany do wszystkich, którzy kochają muzykę. W poprzednich edycjach mogliśmy podziwiać kunszt artystyczny słynnych polskich tenorów, zasłuchać się w przepiękne, liryczne arie i duety, przypomnieć sobie znane przeboje polskiej muzyki rozrywkowej oraz tematy z popularnych seriali i filmów. Tegoroczna SERENADA przeniesie słuchaczy w magiczny świat opery, operetki i musicalu.

Koncert galowy: od opery do musicalu wykonają dla Państwa: Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu pod dyrekcją Jerzego Koska, a wśród solistów usłyszymy artystów polskich scen operowych: Dorotę Laskowiecką - sopran, Tomasza Janczaka - tenor oraz Damiana Konieczka - bas. W programie utwory Johanna i Edwarda Straussów, Jerrego Bocka, Franza Lehara, Franza von Suppe, a także Giacomo Pucciniego, Stanisława Moniuszki, Giuseppe Verdiego i Andrew Lloyd Webera.

Wydarzeniu patronuje Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej. Wstęp wolny.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group