Sobota, 8 sierpnia
Imieniny: Cypriana, Dominika
Czytających: 1803
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Przed nami Orszak Trzech Króli

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 2 stycznia 2014, 16:32
Aktualizacja: 23:07
Autor: red
Fot. UM Wałbrzych
Już po raz drugi wałbrzyszanie wezmą udział w Orszaku Trzech Króli, który wyruszy 6 stycznia 2014 roku, o godz. 12.15 spod kościoła pod wezwaniem Św. Aniołów Stróżów przy ul. St. Moniuszki.

Orszak jest organizowany przez: organizacje, stowarzyszenia i grupy katolickie oraz organizacje pozarządowe, a jego celem jest nawiązanie do wydarzeń sprzed 2000 lat, kiedy to Mędrcy ze Wschodu przybyli do Betlejem, aby pokłonić się Świętej Rodzinie i ich nowonarodzonemu Dzieciątku. W tym roku ulicami naszego miasta pójdzie z nami Jego Ekscelencja Książ Biskup Ignacy Dec.

Organizatorom zależy na tym, by te wspaniałe, uliczne jasełka były czasem radości i zabawy. Aby ten czas spędzić razem z dziećmi, pokazując im, że wspólne, uliczne kolędowanie to nie tylko staropolski zwyczaj, ale też święto naszych rodzin. Chcą promować wartość rodziny i małżeństwa, pokazywać, że w życiu ważna jest miłość i przywiązanie do tradycji.

Dlatego organizatorzy apelują: „Wyjdźmy wspólnie na ulice naszego miasta przebrani w stroje z epoki i podążajmy za konnym Orszakiem Królewskim z radosnym śpiewem kolęd. Zachwyćmy się szopkami bożonarodzeniowymi zbudowanymi przez nasze dzieci i inscenizacją muzyczno-taneczną przygotowaną przez gimnazjalistów i uczniów szkoły podstawowej”.

Zakończenie orszaku nastąpi na Placu Teatralnym - Styk, gdzie zostaną nagrodzone najciekawsze stroje - przebrane rodziny oraz zostaną wręczone nagrody twórcom szopek w dwóch kategoriach: szkoły podstawowej i gimnazjalnej.

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~avi 3-01-2014 4:02
W ubiegłym roku było bardzo fajnie.Dla dzieci duża atrakcja.Polecam.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group