Piątek, 19 sierpnia
Imieniny: Bolesława, Juliana
Czytających: 2625
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Przed nami polsko–niemiecki spektakl

Sobota, 25 czerwca 2016, 6:40
Autor: red
Wałbrzych: Przed nami polsko–niemiecki spektakl
Fot. organizatorzy
W wałbrzyskim Teatrze Dramatycznym gościnnie zaprezentowany zostanie polsko–niemiecki spektakl „BURN OUT CITY” niemieckiej grupy teatralnej kainkollektiv.

BURN OUT CITY / kainkollektiv

reżyseria, tekst, opracowanie muzyczne:
kainkollektiv (Fabian Lettow, Mirjam Schmuck)
asystentka reżysera: Agnieszka Wiecha
dramaturgia: Tomasz Jękot, Patrycja Kowańska

Zapraszamy na futurystyczną opowieść o mieście wypalonym, budowanym ciągle od nowa, pozbawionym korzeni. Nie, nie o Wałbrzychu. O Nowej Hucie.

Jej głównym bohaterem jest Ed Snow, postać inspirowana Edwardem Snowdenem, amerykańskim informatykiem, który odkrył ogromną skalę inwigilacji społeczeństwa oraz ujawnił opinii publicznej kulisy działania Narodowej Agencji Bezpieczeństwa (NSA). Od tamtego czasu śledzą go największe agencje wywiadowcze. W „Burn Out City” Snow ukrywający się w Nowej Hucie kończy pracę nad tajnym projektem dotyczącym przyszłości miast.

Spektakl powstał w koprodukcji z Ringlokschuppen Ruhr i Teatrem Łaźnia Nowa w Krakowie.

25 czerwca 2016 / sobota / godz. 18.00 / Duża Scena
26 czerwca 2016 / niedziela / godz. 18.00 / Duża Scena

Spektakl finansowany przez Ministerstwo Rodziny, Dzieci, Młodzieży, Kultury i Sportu Nadrenii Północnej-Westfalii, Fundację Współpracy Polsko-Niemieckiej, Fundusz Darstellende Künste e.V. – ze środków federalnych RFN, Fundację Roberta Boscha w programie “Szenenwechsel”, Goethe Institut w Krakowie i Fundację Sztuki Nadrenii Północnej-Westfalii.

kainkollektiv – niemiecki kolektyw artystyczny utworzony w 2008 roku w Bochum przez Fabiana Lettowa (reżyser, dramaturg, dramatopisarz, teoretyk teatru) oraz Mirjam Schmuck (muzyk, reżyserka i performerka). Kolektyw tworzy autorskie partytury teatralne, zawierające tekst, ruch, muzykę operową oraz instalacje przestrzenne. Kainkollektiv współpracował z teatrami w Niemczech, Kamerunie, Chorwacji, a w Polsce w Krakowie. W przyszłym roku planują wspólną produkcję z Teatrem Dramatycznym im. J. Szaniawskiego w Wałbrzychu.

R E Z E R W AC J A B I L E T Ó W: tel. 74 64 88 301-03 lub http://bilety.teatr.walbrzych.pl/

POETYCKI PIKNIK W SZANIAWSKIM:

W sobotę, 25 czerwca, o godzinie 20:00 na teatralnym podwórku, Plenerowe czytanie poetyckie, inauguracja nowego cyklu:
PERMANENTNY BRAK POWAGI: PERFORMANSE POETYCKIE

Wychodzimy do widzów. Zapraszamy SĄSIADÓW! Tych geograficznych, z sąsiedztwa, i wszystkich tych, którym do nas blisko. Czytamy wiersze, skecze, monologi największego z (niekiedy) niepoważnych polskich poetów Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego.

Śpiewamy nowe piosenki skomponowane specjalnie dla Dramatycznego przez Annę Stelę. Reżyseruje Maciej Podstawny. Konstanty Ildefons Gałczyński NIKT NIE POPIERA WRÓBELKA.

Czytać i śpiewać będą: Anna Stela[g], Irena Sierakowska, Rafał Kosowski, Piotr Mokrzycki, Filip Perkowski.

Wydarzenie rodzinne i muzycznie na teatralnym podwórku. Okazja, by porozmawiać z zespołem i twórcami! ZAPRASZAMY NA POETYCKI PIKNIK!

Zaraz po spektaklu BURN OUT CITY grupy kainkolektiv.

Wstęp wolny! Jednak liczba miejsc ograniczona. Prosimy o kontakt z Biurem Współpracy z Publicznością - tel. 74 6488301 (03).

Dofinansowanie w ramach projektu Narodowego Centrum Kultury KULTURA DOSTĘPNA. Zadanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, współfinansowane ze środków otrzymanych z budżetu Województwa Dolnośląskiego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group