Środa, 26 stycznia
Imieniny: Pauliny, Polikarpa
Czytających: 2646
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Gmina Mieroszów: Przed zbliżającymi się wakacjami policjanci spotkali się z dziećmi z Mieroszowa oraz Nowego Siodła

Czwartek, 13 czerwca 2019, 6:44
Autor: red
REGION, Gmina Mieroszów: Przed zbliżającymi się wakacjami policjanci spotkali się z dziećmi z Mieroszowa oraz Nowego Siodła
Fot. KMP Wałbrzych
Zaangażowani w działalność profilaktyczną funkcjonariusze Komisariatu Policji w Boguszowie–Gorcach byli obecni podczas spotkań z dziećmi i młodzieżą w Mieroszowie oraz Nowym Siodle. W trakcie niedawnych Dni Mieroszowa policjanci zadbali o bezpieczeństwo i poprowadzili przemarsz najmłodszych ulicami miasta z rynku na stadion, gdzie następnie była okazja do porozmawiania z dziećmi o bezpieczeństwie w trakcie wakacji. W czerwcu z dwoma koszami słodkości mundurowi odwiedzili także Dom Dziecka „Catherina” w Nowym Siodle.

Funkcjonariusze uczestniczyli w symbolicznym przekazaniu dzieciom - przez Burmistrza Mieroszowa Andrzeja Lipińskiego - kluczy do bram miasta. Następnie uczniowie ze Szkół Podstawowych w Mieroszowie, Kowalowej oraz Sokołowsku w asyście policjantów i strażaków udali się z centrum miasta na stadion, gdzie odbył się festyn rodzinny. Tam też funkcjonariusze mogli porozmawiać z najmłodszymi oraz nastolatkami o bezpiecznych wakacjach. Policjanci przypomnieli zainteresowanym zasady właściwego spędzania czasu wolnego w ramach programu profilaktycznego „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Zwrócili dzieciom uwagę na to, aby nie korzystały z dzikich plaż, stosowały się do poleceń ratowników oraz do samego regulaminu kąpieliska. Mowa była także o bezpieczeństwie w górach oraz podczas wycieczek pieszych w obszarach leśnych.

O tym samym funkcjonariusze z Boguszowa-Gorc rozmawiali z dziećmi z Domu Dziecka „Catherina” w Nowym Siodle. Policjanci przywieźli ze sobą także male upominki w postaci dwóch koszy słodkości. Wspólne spotkanie zakończyło się pokazem sprzętu na co dzień użytkowanego przez mundurowych w służbie oraz wspólnymi zdjęciami. Wszystko w ramach promowania zawodu policjanta wśród najmłodszych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group