Poniedziałek, 18 stycznia
Imieniny: Małgorzaty, Piotra
Czytających: 2644
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Przedsiębiorca z Wałbrzycha zaskarżył uchwałę rady miasta

Czwartek, 24 kwietnia 2014, 17:30
Aktualizacja: 22:32
Autor: PAW
Wałbrzych: Przedsiębiorca z Wałbrzycha zaskarżył uchwałę rady miasta
Fot. red.
Na ostatniej sesji Rady Miasta Wałbrzycha, radni rozpatrywali skargę, jaką złożyła Dorota Barańska, współwłaścicielka znanej w Wałbrzychu firmy SIRBUD.

Dorota Barańska zaskarżyła uchwałę Rady Miasta Wałbrzycha z października 2012 roku, która dotyczyła uchylenia uchwały w sprawie zwolnień z podatku od nieruchomości przeznaczonych na prowadzenie działalności gospodarczej dla przedsiębiorców na terenie Gminy Wałbrzych.
- Nasza firma istnieje od 26 lat, zatrudniamy około 250 osób. Dotychczas bazowaliśmy na współpracy z miastem, ale ta uchwała, która znosi zwolnienia od podatku od nieruchomości, godzi w nasze interesy – mówiła podczas sesji Dorota Barańska. – Złożyłam skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego we Wrocławiu na takie postanowienie Rady Miasta Wałbrzycha.

Dorota Barańska podkreśla, że liczyła, że uda się jej sprawę wyjaśnić polubownie i dlatego była w biurze rady miasta, lecz oczekiwanej pomocy nie otrzymała i stąd jej decyzja o skierowaniu sprawy do sądu administracyjnego.
- Czemu mają służyć takie zwolnienia? Moim zdaniem mają być zachętą dla inwestorów. Uważam, że uchwała z października 2012 roku powinna zostać w całości uchylona i powinna obowiązywać nadal uchwała o zwolnieniach z podatku od nieruchomości, którą radni podjęli w 2007 roku – mówi Dorota Barańska.

Maria Majewska, radca prawny z Urzędu Miejskiego w Wałbrzychu, uważa, że Gmina zrobiła wszystko zgodnie z przepisami i nadała bieg tej sprawie, a teraz Wojewódzki Sąd Administracyjny oceni, czy skarga Doroty Barańskiej jest zasadna.
- Sprawdziliśmy wszystkie działania, jakie zostały podjęte w tej konkretnej sprawie i pani Barańska otrzymała stosowną odpowiedź – tłumaczy Maria Majewska. – Szkoda, że kancelaria, która reprezentuje panią Dorotę Barańską, najpierw wystąpiła do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, a dopiero później do rady miasta o zmianę uchwały. Kolejność powinna być odwrotna.

Według radnych opozycji, którzy dopiero podczas sesji zapoznali się z tym problemem, uchwała uchylająca poprzednią uchwałę, zaszła za daleko.
- Powinniśmy stwarzać warunki sprzyjające przedsiębiorcom z Wałbrzycha, którzy dają ludziom zatrudnienie i tworzą miejsca pracy – uważa Giovanni Roman, przewodniczący klubu radnych PiS. – Uchylenie uchwały w sprawie zwolnień od podatku od nieruchomości uderzyło w firmę Pani Barańskiej i czasem radni powinni przyznać się do błędu i ten błąd starać się naprawić.

Czytaj również

Komentarze (29) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group