Niedziela, 25 lipca
Imieniny: Krzysztofa, Jakuba
Czytających: 3452
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Walim: Przedsiębiorcza klasa

Poniedziałek, 13 października 2014, 9:00
Aktualizacja: 18:29
Autor: opr.red.
Walim: Przedsiębiorcza klasa
Fot. www.walim.pl
Dostrzegając niską świadomość w zakresie przedsiębiorczości w społeczeństwie oraz bariery utrudniające kreowanie postaw przedsiębiorczych, Zarząd Województwa Dolnośląskiego podjął decyzję o realizacji projektu ”Przedsiębiorcza klasa” skierowanego do uczniów klas IV–VI szkół podstawowych.

Celem przedsięwzięcia jest przygotowanie dzieci w wieku szkolnym do aktywnego i świadomego uczestnictwa w życiu gospodarczym oraz pełnienia różnych ról zawodowych, a także promocja postaw przedsiębiorczych i pobudzanie kreatywności wśród dzieci w wieku szkolnym. Przedsiębiorczość wspomaga osobisty rozwój człowieka, pozwala na lepsze i pełniejsze samopoznanie oraz zwiększa świadomość posiadanych możliwości.

Dlatego też w Urzędzie Gminy w Walimiu, na realizację tego przedsięwzięcia, została podpisana umowa przez Marszałka Województwa Jerzego Tutaja oraz Wójta Gminy Walim Adama Hausmana. Projekt obejmie uczniów klas VI, a sfinansowany zostanie z budżetu województwa dolnośląskiego. W uroczystym podpisaniu umów uczestniczyły także gmina Niemcza oraz gmina Dzierżoniów.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group