Czwartek, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 2837
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Przedstawiciele Brave Kids zawitali na Dni Wałbrzycha oraz na Piknik w Książu

Poniedziałek, 8 września 2014, 6:20
Aktualizacja: 7:37
Autor: organizatorzy/opr.red.
Wałbrzych: Przedstawiciele Brave Kids zawitali na Dni Wałbrzycha oraz na Piknik w Książu
Fot. organizatorzy
Organizatorzy i wolontariusze Brave Kids uczestniczyli w wałbrzyskich imprezach w ostatni weekend. Wzięli udział w Dniach Wałbrzycha i w Targach Organizacji Pozarządowych „Pasja Przygoda Adrenalina – Operacja Książ 2014”.

W ramach złożonego projektu „Centrum Wielokulturowe Brave Kids” do Wałbrzyskiego Budżetu Partycypacyjnego uczestniczą w wałbrzyskich wydarzeniach, aby przypomnieć, przybliżyć, zapoznać mieszkańców z ideą tego wyjątkowego projektu.

Przypominamy, że w tym roku na przełomie czerwca i lipca po raz pierwszy gościliśmy dzieci i ich opiekunów z Brave Kids z Iranu, Indii, Nepalu i Zimbabwe. Dzięki Brave Kidsw Wałbrzychu było sporo pozytywnej energii, radości i uśmiechów. Wiele wałbrzyskich rodzin włączyło się w goszczenie dzieci i ich liderów w swoich domach. Do akcji włączyłasię także wałbrzyska młodzież i jako wolontariusze wspierali organizatorów w przygotowaniach oraz organizacji tegorocznej edycji Brave Kids.

Fundacja „EMU” im. Elżbiety Marii Urbańskiej jako partner i organizator Brave Kids w Wałbrzychu ma wiele ciekawych planów, działań, pomysłów na kolejne edycje projektu. Jednym z nich jest utworzenie Centrum Wielokulturowego Brave Kids w Parku Wielokulturowym „Stara Kopalnia” w Wałbrzychu.

Złożyli wniosek o utworzenie, organizację takiego wałbrzyskiego Centrum w ramach Wałbrzyskiego Budżetu Partycypacyjnego 2015. Wniosek został zweryfikowany pozytywnie przez wałbrzyską Komisję WBP i zostali zaproszeni do działań promujących projekt.

Co to jest "Centrum Wielokulturowe Brave Kids"? Co to ma być? Gdzie to ma być? Jakie są plany?

Centrum Wielokulturowe Brave Kids ma być platformą do wymiany kulturowej, pokoleniowej, szerzenia tolerancji, otwartości, propagowania edukacji wielokulturowej, budowania partnerstwa, wzmacniania poczucia lokalnego patriotyzmu, kultywowania tradycji, zwyczajów oraz rozwoju regionu. Ma być to miejsce spotkań dla wszystkich niezależnie od wieku, płci, wyznań, kultury, wyczajów, poglądów, sytuacji materialnej, grupy społecznej, środowiska. Miejsce otwarte dla wszystkich i aktywne w działania.

Centrum Wielokulturowe Brave Kids ma powstać w wałbrzyskim Parku Wielokulturowym "Stara Kopalnia" i ma to być wyjątkowe miejsce spotkań dla ludzi z całego świata. Autorzy projektu planują organizację tam wielokulturowych spotkań warsztatowych, przeglądy teatralne, filmowe, wystawy, pracownie artystyczne, klubokawiarni z czytelnią
i smakołykami z całego świata.

Fundacja „EMU” im. Elżbiety Marii Urbańskiej, organizator Brave Kids nawiązała współpracę z wałbrzyskimi organizacjami: Fundacją Purpurowe Skrzypce, Fundacją Kobiety Zmieniają Świat i Fundacją Nibana, aby wspólnie prowadzić projekty w Starej Kopalni m.in. także w ramach dodatkowego projektu „Wałbrzyskie Centrum Aktywizacji
Lokalnej i Samorozwoju”. Przedstawiciele Brave Kids stawiają na współpracę z lokalnymi organizacjami i chcą
wspólnie prowadzić projekty i działania dla mieszkańców naszego regionu.

- Projekty które proponujemy stawiają na mieszkańców z Wałbrzycha i okolic, zaczynając od dzieci – naszego przyszłego pokolenia, poprzez młodzież, dorosłych i seniorów. Stawiamy na ludzi, którzy uśmiechają się, mają pomysły i chęć do życia. Ważne jest, aby zaangażować właśnie mieszkańców do udziału, tworzenia i korzystania z możliwości tak atrakcyjnego miasta - mówi Magdalena Sawicka

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group