Poniedziałek, 23 listopada
Imieniny: Adeli, Klementyny
Czytających: 2638
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Przedstawiciele Sojuszu Lewicy Demokratycznej z wizytą w Wałbrzychu

Wiadomości: Wałbrzych
Wtorek, 17 lipca 2012, 13:59
Aktualizacja: Czwartek, 19 lipca 2012, 10:56
Autor: PAW
Fot. PAW
Krzysztof Gawkowski – Sekretarz Generalny SLD, Radosław Mołoń – Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego, poseł Grzegorz Napieralski, Szymon Heretyk – Przewodniczący SLD w Wałbrzychu oraz Robert Ławski – Starosta Powiatu Wałbrzyskiego, spotkali się dziś z dziennikarzami na konferencji prasowej.

Spotkanie odbyło się w siedzibie SLD przy pl. Magistrackim.
- Takie spotkania będziemy organizować częściej, bo chcemy jeszcze bliżej poznać problemy, z jakimi borykają się mieszkańcy – mówi Krzysztof Gawkowski.

Sekretarz SLD zaczął od tematu grodzkości.
- Według nas władze samorządowe powinny normalnie zakończyć kadencję i dopiero wtedy można podjąć decyzję o przywróceniu Wałbrzychowi statusu miasta na prawach powiatu - uważa Gawkowski.

Według Grzegorza Napieralskiego, pośpiech w sprawie grodzkości Wałbrzycha jest zupełnie niepotrzebny i niezrozumiały.
- My jesteśmy cały czas gotowi na rozmowy w tej sprawie – mówi Napieralski. – Dotychczas nie było w Polsce przypadku, że w trakcie kadencji samorządowej, doszło do zmiany granic samorządów. Jeśli jest taka wola PO, by Wałbrzychowi przywrócić status miasta na prawach powiatu, to powinno się to stać dopiero po upływie kadencji.

Grzegorz Napieralski odrzucił również zarzut, że SLD broni stanowisk dla swoich członków.
- Nie bronimy stanowisk. Należy pamiętać, że jeszcze niedawno w Starostwie Powiatowym w Wałbrzychu najważniejsze stanowiska zajmowali przedstawiciele PO i wtedy nie mówiło się o przywróceniu grodzkości dla Wałbrzycha – mówi Napieralski.

Przedstawiciele SLD zapewnili również, że będą wspierać działkowców w ich walce o zachowanie roli i niezależności ogrodów działkowych. Grzegorz Napieralski odniósł się również do zarzutów, że zbyt rzadko pełni dyżury w Wałbrzychu, choć zapowiadał, że sprawy naszego miasta będą mu bardzo bliskie.
- Opinie niektórych mediów były dla mnie krzywdzące – mówi Napieralski. – Uznaliśmy jednak, że skoro jest taka potrzeba, to będę pełnił dyżury w wałbrzyskim biurze SLD raz w miesiącu.

Krzysztof Gawkowski podkreślił dobrą pracę, jaką na rzecz wałbrzyszan wykonują obecne władze wałbrzyskiego SLD.
- Robert Ławski sprawdza się doskonale w roli starosty powiatu wałbrzyskiego – mówi Gawkowski. – Nie boję się o jego przyszłość nawet, jeśli dojdzie do podziału powiatu. Starosta Ławski ma osobowość, a ciężką pracą udowodnił, że można wiele dla powiatu zrobić.

Czytaj również

Komentarze (16) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group