Wtorek, 22 czerwca
Imieniny: Pauliny, Jana, Tomasza
Czytających: 3030
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Przedszkole Językowe "Michałek" w nowej odsłonie

Wtorek, 24 marca 2020, 6:35
Aktualizacja: 9:10
Autor: red
Wałbrzych: Przedszkole Językowe
Fot. red
Zachęcamy do przeczytania rozmowy z dyrektor Przedszkola Językowego "Michałek" Klarą Lubińską.

„Michałek” po 10 latach funkcjonowania na rynku wałbrzyskich przedszkoli zmienił właściciela. Pewnie powinienem zacząć od gratulacji.

Klara Lubińska: – Dziękuję bardzo, jest to dla mnie osobiście spełnienie marzeń i niesamowite wyzwanie.

Poprzednia właścicielka Pani Jowita Rząsowska mówi, że w bardziej właściwych rękach Michałek nie mógłby się znaleźć. Jest Pani pedagogiem z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi, skończyła Pani edukację wczesnoszkolną i przedszkolną, oligofrenopedagogikę, fizjoterapię. Studiów podyplomowych i kursów ukończonych przez Panią nawet nie podejmuję się wymieniać, gdyż ich lista jest zbyt długa. Prywatnie jest Pani mamą 5 – letniej Oli, która uczęszcza do Michałka i dorosłego już Konrada. Trudno było podjąć decyzję o zakupie tak dużej placówki?

Klara Lubińska: – Raczej przyszło to naturalnie, faktycznie kocham to co robię, kocham pracować z dziećmi, przez wiele lat pracowałam w Warsztacie Terapii Zajęciowej oraz jako nauczyciel w Zespole Szkół Specjalnych w Świdnicy, uwielbiam wyzwania. Jako mama Oli uznałam, ze to ten moment w moim życiu osobistym, kiedy mogę pozwolić sobie na dalszy rozwój osobisty i ścieżkę kariery, której uwieńczeniem jest decyzja o zakupie Przedszkola Językowego Michałek.

Najważniejsze chyba pytanie z punktu widzenia rodziców dzieci uczęszczających do Pani przedszkola brzmi, jak duże zmiany czekają ich po zmianie właściciela? Podwyżka czesnego, zmiana personelu itp.?

Klara Lubińska: - Jestem właścicielem Michałka od 1 października ubiegłego roku i rodzice dzieci uczęszczających do przedszkola poświadczą, iż stawka czesnego nie uległa zmianie nawet o przysłowiową złotówkę, co więcej w najbliższym czasie nie przewiduję żadnych podwyżek. Co do personelu to chciałabym z całego serca podziękować wszystkim pracownikom Michałka za tak ciepłe przyjęcie i fachowe wsparcie na które mogę liczyć po dziś dzień. Trudno nie docenić niesamowitej pani Helenki, czy Pani Bożenki, które od samego początku pracują w Michałku. Myślę, że trudno by mi było znaleźć bardziej oddany dzieciom personel od tego, który pracuje obecnie. Ja w każdym bądź razie z całą pewnością nie zamierzam szukać.

Tak więc mówiąc krótko bez zmian w Michałku?

Klara Lubińska: - Ależ nie, wręcz przeciwnie… Zaczęłam od przeszkolenia całego personelu z zakresu zajęć muzycznych prowadzonych wg. teorii E.E. Gordona. W zasadzie to chciałabym uatrakcyjnić ofertę, jedynym niezmiennym elementem będzie nauka języka angielskiego, która jest priorytetem w dzisiejszych czasach, choć i tu już wprowadzam zmiany. Porozumiałam się z native speakerem i myślę, że niedługo wzbogacimy naukę o konwersację tylko i wyłącznie po angielsku. Kocham śpiew, jest mi on osobiście bliski, dlatego chciałabym rozśpiewać Michałka. Pan Michał Borzemski, którego nie trzeba przedstawiać zwłaszcza męskiej części wałbrzyszan, prowadzi piłkę nożną.

Nie zostaje mi nic innego jak tylko powiedzieć: Dyrektor Klara Lubińska zaprasza na dni otwarte Przedszkola Językowego Michałek.
Dziękuję za rozmowę i życzę powodzenia w nowym przedsięwzięciu. Gratuluję pasji życiowej, która jest jednocześnie pracą.

Klara Lubińska: - Dziękuję i zapraszam wszystkich chętnych. Czekam na Państwa w nowym Michałku.

Twoja reakcja na artykuł?

6
35%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
12%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
12%
Złości
7
41%
Przeraża

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group