Poniedziałek, 15 kwietnia
Imieniny: Bazylego, Tytusa
Czytających: 5398
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Przegrywamy walkę z pandemią

Środa, 22 grudnia 2021, 10:26
Autor: PAW
Wałbrzych: Przegrywamy walkę z pandemią
Fot. red
Sytuacja związana z pandemią w wałbrzyskim szpitalu nie napawa optymizmem.
- Mamy każdego dnia kilkadziesiąt zachorowań w Wałbrzychu i powiecie. Pacjenci trafiają do naszych szpitali i w porównaniu do kilku tygodni wstecz ta sytuacja zmieniła się na gorsze - mówi prezydent Roman Szełemej. - Liczba ofiar jest tragiczna. Ponad 500 osób umiera codziennie, a to sytuuje nas w czołówce światowej.

W Polsce choroba zbiera żniwo sześciokrotnie większe niż np. W Wielkiej Brytanii, gdzie na milion mieszkańców w szpitalach przebywa 100 osób, a w Polsce na milion osób 600 jest hospitalizowanych.

- Jeśli chodzi o system opieki zdrowotnej to przegrywamy tę walkę - mówi prezydent. - Nie ma konsekwentnej polityki Ministerstwa Zdrowia w tym temacie. Nie ma jednolitych zasad stosowania certyfikatów. Ministerstwo jednego dnia podaje jedne zalecenia, dwa dni później stosuje inne zalecenia. Panuje kompletny chaos i płacimy za to olbrzymią cenę.

W Wałbrzychu sytuacja wygląda źle - wciąż liczba szczepień jest niewystraczająca byśmy mogli czuć się bezpiecznie. Miasto chce aktywnie włączyć się w szczepienia dzieci w wieku 5-11 lat, by przebiegały one sprawnie i szybko. Miejscem planowanych szczepień jest wciąż Stara Kopalnia. Tymczasem sytuacja w wałbrzyskich DPS-ach jest stabilna i opanowana.

Twoja reakcja na artykuł?

2
6%
Cieszy
13
38%
Hahaha
0
0%
Nudzi
3
9%
Smuci
1
3%
Złości
15
44%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (34)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group