Środa, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 2751
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Przekaż 1 procent podatku dla wałbrzyszan

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 14 lutego 2013, 11:19
Aktualizacja: 11:20
Autor: PAW
Fot. PAW
Dziś z dziennikarzami spotkali się przedstawiciele wałbrzyskich organizacji pożytku publicznego, którzy wraz z prezydentem Romanem Szełemejem zachęcali do oddawania 1 procenta podatku właśnie wałbrzyskim organizacjom.

Uczestnicy spotkania zachęcali mieszkańców naszego miasta do przekazywania 1 procenta podatku dochodowego dla organizacji pożytku publicznego, które działają na rzecz Wałbrzycha i jego mieszkańców.
- Naszą ideą jest namawianie wałbrzyszan od przekazywani tych środków na organizacje działające w Wałbrzychu - mówi Zenon Matuszko z Regionalnego Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych.

Do tego apelu przyłączył się również Leszek Solarek, działający w Radzie Pożytku Publicznego oraz Stowarzyszeniu Polska-Wschód. Tymczasem Henryka Kowalczyk z wałbrzyskiego Hospicjum wierzy w ofiarność wałbrzyszan.
- W ubiegłym roku z 1 procenta podatku udało nam się zebrać ponad 300 tysięcy złotych. Apeluję do mieszkańców Wałbrzycha, aby przekazywali te środki dla naszych organizacji. Nasze hospicjum ma pod opieką 200 osób stacjonarnych, ponad 700 w domach, a ponad 1000 skorzystało w ubiegłym roku z naszej poradni.

Prezydent Roman Szełemej podkreśla, że zachęca firmy i osoby prywatne do przekazywania 1 procenta podatku dochodowego dla naszych organizacji pożytku publicznego.
- Zauważalna jest większa integracja środowiska organizacji pożytku publicznego. W Wałbrzychu mamy organizacje niosące pomoc potrzebującym, promujące działalność kulturalną czy sportową – mówi Szełemej. - Te organizacje gwarantują prawidłowe i właściwe wykorzystanie tych środków, które pozyskają z 1 procenta.

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group