Wtorek, 24 listopada
Imieniny: Flory, Jana, Emmy
Czytających: 2996
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Przez Świdnicę przejdzie marsz w obronie TV Trwam

Wiadomości: Świdnica
Niedziela, 22 kwietnia 2012, 15:18
Aktualizacja: 15:21
Autor: red
Fot. red
TV Trwam należąca do fundacji Lux Veritas nie otrzymała miejsca na multipleksie cyfrowym z powodu braku wiarygodności finansowej. Fundacja twierdzi jednak, że jej finanse są w lepszym stanie niż trzech innych nadawców, którzy koncesje otrzymali.

"- Podtrzymujemy swoją decyzję o nieprzyznaniu koncesji ze względów ekonomiczno - finansowych. Nie byliśmy przekonani, że fundacja Lux Veritatis jest w stanie finansowo udźwignąć to przedsięwzięcie - powiedział przewodniczący KRRiT Jan Dworak. Jak wyjaśnił, roczne koszty nadawania na multipleksie to około 10 mln zł, a z dokumentów, które wpłynęły do KRRiT, wynika, że w ciągu trzech ostatnich lat Fundacja Lux Veritatis wykazywała straty wynikające z działalności operacyjnej, a pozostałe przychody malały."

Dlatego w Świdnicy zorganizowany zostanie marsz w obronie wolności słowa i tv Trwam. Oto treść ogłoszenia:

W styczniu br. Biskup Świdnicki zachęcił nas byśmy włączyli się w dzieło zbierania podpisów będących wyrazem żądania przyznania przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji TV Trwam miejsca na cyfrowym multipleksie. W ten sposób mieliśmy nadzieję, że wpłyniemy na zmianę decyzji KRRiT. Do dzisiaj wpłynęło ponad 2 mln podpisów, w tym kilkanaście tysięcy z naszej diecezji. Niestety bez skutku.

Od kilku tygodni dowiadujemy się, że inną formą poparcia TV Trwam są organizowane w całej Polsce liczne marsze. W różnych miastach naszej Ojczyzny wzięło w nich udział już kilkadziesiąt tysięcy ludzi. Także w naszej diecezji z inicjatywy Akcji Katolickiej 28 kwietnia, w sobotę w Świdnicy, odbędzie się Marsz w Obronie Wolnych Mediów, w tym także TV Trwam. Ufamy, że licznie przybędziecie do Świdnicy. Wasza obecność będzie znakiem poparcia dla dzieła ewangelizacyjnego i patriotycznego prowadzonego przez TV Trwam. Po Mszy św. w świdnickiej katedrze, która rozpocznie się o godz. 13.30 pod przewodnictwem Biskupa Świdnickiego wyruszy marsz z placu Jana Pawła II i przejdzie ulicami w centrum Świdnicy.

Duszpasterzy i liderów parafialnych zachęcamy do organizowania grup. Zabierzmy ze sobą flagi i symbole religijne.

Monika Rejman

Prezes Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej Diecezji Świdnickiej

Zarządzenie

Powyższy komunikat proszę odczytać w kościołach i kaplicach diecezji świdnickiej, w niedzielę 22 kwietnia, w ramach ogłoszeń parafialnych.

+ Adam Bałabuch

Wikariusz Generalny

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (25) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group