Wtorek, 11 sierpnia
Imieniny: Lecha, Zuzanny
Czytających: 1789
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Przy ulicy Kasztelańskiej powstaje świetlica, biblioteka i przedszkole

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 16 stycznia 2014, 14:35
Aktualizacja: 22:03
Autor: opr. PAW
Fot. Robert Bajek
Jeszcze w tym roku przy ulicy Kasztelańskiej mają zostać oddane do użytku: świetlica, biblioteka i przedszkole. Obecnie trwają prace przy tych inwestycjach.

Cześć tego budynku została już zagospodarowana przez Gminę Wałbrzych. Powstał tam bezpłatny Integracyjny Żłobek Samorządowy dla grupy 75 dzieci. Teraz trwają roboty przy zagospodarowaniu drugiej części obiektu.

Pod koniec 2012 roku w dzielnicy Podzamcze przeprowadzono wśród mieszkańców sondę na temat zagospodarowania budynku po liceum nr 5. W największych centrach handlowych oraz na facebooku każdy mógł wyrazić swoją opinię. I to sami mieszkańcy Podzamcza zadecydowali o przeznaczeniu tego obiektu na konkretne cele. Jeśli chodzi o przedszkole to do budynku przy Kasztelańskiej zostanie przeniesione przedszkole z ulicy Wieniawskiego.

Koszt tej inwestycji to ponad 4 miliony złotych.

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz

~księgowy 16-01-2014 15:24
No i co z tego? Czy wzrośnie od tego stopa życiowa mieszkańców ? Czy raczej spadnie, bo jak zwykle jesteśmy rabowani bolszewickimi podatkami na takie cele? Szanowna redakcjo, wydatki na cele nie służące generowaniu dochodu nijak nie można nazwać "inwestycją". Nawet jesli na siłę potraktować to jako "inwestycję" jako zwiększanie majątku trwałego to bedzie ona generowała gigantyczne roczne koszty, spłacane także z naszych podatków, wysokosć których powoduje, że jesteśmy jednym z 3 najbiedniejszych społeczeństw w UE.Jakiekolwiek pisanie o wydatkach gminy w kategorii "Inwestycji " będzie celowym dezinformowaniem, sprzecznym z etyką dziennikarską.
~nosferatu 16-01-2014 16:18
@księgowy, wiesz zastanawiam się, jak bardzo nie szczęśliwym człowiekiem musisz być. Ktoś, kto zieje nienawiścią, taką czystą prawcko - faszystowską, musi być osobą pokrzywdzoną przez los. Nie wiem co się stało, żona uciekła z najlepszym kumplem, czy własny pies cię pogryzł. Świetlica, biblioteka i przedszkole ci nie pasują idioto ? A co ci pasuje ? Faszystowsko - monarchistyczny system Korwina Mikke ? Czy bezczelny, chamski kato - populizm Kaczyńskiego ? Nie raz wylewano tu na ciebie pomyje, a ty z masochistyczną przyjemnością dalej publikujesz swoje brednie. Brzydzę się takimi zaściankowymi chamami jak ty. Mam nadzieję, że mój wpis nie zostanie skasowany. Nie ma w nim nienawiści, jest głęboka niechęć do bzdur, którymi żyje pan @księgowy.
~Lotte 16-01-2014 19:46
Księgowy dobrze prawi,ale Korwin jeszcze lepiej
~On 16-01-2014 20:07
nosferatu - jak ty nic nie rozumiesz!
~Irena 16-01-2014 21:09
nie widzę nienawiści u księgowego, o co ci chodzi chopie?
~ksi 16-01-2014 21:21
Lewactwo ktore reprezentuje nosferatu upatruje nienawisci i faszyzmu w kazdym' ktory nie mysli tak, jak nakazala Bruksela i Gazeta Wyborcza.Czy dziala tu jakis moderator w ogole? Eliminujacy osobiste wycieczki?
~ 16-01-2014 21:35
księgowy żyje swoimi wizjami i wszystko co się dzieje wkoło mu nie pasuje. Może i twoje racje odnośnie inwestycji, zysków i ekonomii maja sens ale niestety nie w tym kraju i nie w tych czasach. Mnie osobiście to przedszkole bardzo odpowiada i prawdopodobnie pośle tam swoje dziecko, czy to sie komuś podoba czy nie.
~Rebel Yell 16-01-2014 21:47
"Brzydzę się takimi zaściankowymi chamami jak ty. Mam nadzieję, że mój wpis nie zostanie skasowany. Nie ma w nim nienawiści, jest głęboka niechęć do bzdur, którymi żyje pan @księgowy." Zamilcz nosferatu wstydu sobie oszczedz maly cesarski kmiocie.
~Ave Roman 16-01-2014 23:12
Mimo tego, iż "popieram" wszystko to co robi nasz Jaśnie Panujący, to w tym przypadku dam mu plusa. Przenosiny przedszkola z Wieniawskiego na spokojniejszą ulicę Kasztelańską jest pierwszym rozsądnym posunięciem, które do tej pory zrobił. Kto to widział by prowadzać dzieci do przedszkola, które stoi przy tak ruchliwej ulicy z jednej strony i śmierdzącej rzeczki z centrum handlowym z drugiej strony. Przecież plac zabaw tego przedszkola to jedno wielkie nieporozumienie, bo jak się bawić skoro dookoła pełno samochodów śmiga i smród z cieku wodnego się dobywa. Jedynie szkoda mi boiska, które tam było, bo latem młodzież i nie tylko świetnie się tam bawiła grając w kosza i siatę, a z tego co widać już nie znajdą tam dla siebie miejsca :-(. Szkoda.
~ort 17-01-2014 9:11
Panie księgowy, inwestować można nie tylko w powiększanie majątku trwałego. Inwestować można, i powinno się, przede wszystkim w ludzi. Przedszkole, świetlica, biblioteka to właśnie inwestycja w edukację młodych ludzi i w dobra kultury dla nich przeznaczone.
~ksieegowy 17-01-2014 10:13
To juz lepiej niech kazda rodzina inwestuje we wlasnym zakresie w dzieci, tyle ze teraz uniemozliwia jej to sie zabierajac ojcom tych rodzin 65% wypracowanych pieniedzy w formie roznych podatkow i danin ktore i tak sa marnowane.Wtedy przedszkola byly by zbedne, bo matka bylaby przy dziecku tam gdzie jej miejsce jak natura chce. Zreszta po co inwestowac systemowo w dzieci skoro z owocow tych inwestycji i tak korzysta Anglia lub Niemcy gdzie wiekszosc z nich pozniej zamieszka?
~ort 17-01-2014 11:50
Obawiam się, że gdyby swego czasu państwo nie inwestowało systemowo w oświatę, naukę i kulturę, to ani ja, ani Pan nie wykształcilibyśmy się. Pan wybaczy, ale konserwatywno-liberalna doktryna ze swoją wiarą w samoregulującą się gospodarkę, sprowadzająca państwo do roli nocnego stróża, jest już mocno passé. I choć zgadzam się z Panem co do podatków i innych danin, to wolę nie wyobrażać sobie życia w skrajnie zliberalizowanym kraju, z garstką bogatych i wykształconych posiadaczy oraz tabunami tyrającej na ich luksusy biedoty. No a z tą rolą społeczną kobiety, to już Pan dałeś czadu...
~Janosik 25-01-2014 9:02
Do ~nosferatu "nie szczęśliwym" piszemy razem. To wynik Twojego braku nauki w żłobku i przedszkolu. Nie czepiaj się księgowego Plujesz jadem dookoła. Przedszkole i Żłobek na Podzamczu już były przy Kasztelańskiej . Co z nim zrobiły władze. Przeznaczyły na siedzibę straży miejskiej. Szkoła Tysiąclatka a później PWSZ była na P. Górze przy ul Bohaterów Westerplatte. Co z nim zrobiły władze z PO? Wyremontowały i sprzedały. A mogło w jej murach być przedszkole i świetlica pospołu. Ale władza PO i Szelemej Romek generuje kolejne inwestycje i zadłuża Wałbrzych bez umiaru. A kolesie mają zlecenia i PO żyje lepiej . Czas teraz na pl. Magistracki , który nie da zysku Gminie, GDK, kompleks na Nowym Mieście z hotelem - a jakże - , bo ten z Aqua Zdroju już nie potrzebny.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group