Sobota, 21 maja
Imieniny: Tymoteusza, Wiktora
Czytających: 4461
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Przybliżyła historię Sybiraków

Niedziela, 20 lutego 2022, 9:59
Autor: Wacław Kwieciński
Wałbrzych: Przybliżyła historię Sybiraków
Fot. Wacław Kwieciński
W Bibliotece pod Atlantami odbył się wieczór autorski Krystyny Janosz, która zaprezentowała swoją książkę „Z Jedwabnego pod błękitne niebo Kazachstanu”.

Autorka na swój wieczór przybyła z córką Justyną i zaprezentowała ciekawą prezentację streszczającą książkę. W sali bibliotecznej czytelni było dużo szkolnej młodzieży z opiekunami w większości z ZSP Nr 2, PSP nr 23 i ze szkoły nr 5 w Boguszowie-Gorcach. Obecna była Przewodnicząca Rady Miejskiej Maria Romańska reprezentując Urząd Miasta, czyli współorganizatora tego wydarzenia. Była też grupa Sybiraków z Prezes Joanną Baniukiewicz na czele. Obecnych przywitała Kierownik Biblioteki Agata Czajor oraz Wacław Kwieciński - Sekretarz Koła Związku Sybiraków w Wałbrzychu jako współorganizator. Młodzież w skupieniu i zadumie pochłaniała każdą opowieść przybliżającą okrutne lata wojny i życie na zesłaniu naszych rodaków. Również autorka serdecznie dziękowała za tak miłe i sympatyczne przyjęcie na swoim pierwszym wieczorze autorskim, a obecna młodzież nie kryła dumy, że to oni mogli być uczestnikami tak doniosłego wydarzenia.

Po spotkaniu ustawiła się kolejka chętnych nabycia tej ciekawej książki z unikalną dedykacją autorki. Kilka egzemplarzy tej książki wałbrzyscy Sybiracy przekazali w prezencie Bibliotece pod Atlantami i wkrótce będzie można zapoznać się z tą interesującą pozycją książkową. Autorka książki i obecni na spotkaniu zapisali się na koniec w Księdze Pamiątkowej Biblioteki.

Wacław Kwieciński - Sekretarz Koła ZS w Wałbrzychu.

Twoja reakcja na artykuł?

2
40%
Cieszy
1
20%
Hahaha
1
20%
Nudzi
1
20%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group