Środa, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 4333
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Walim: Przydomowe oczyszczalnie dla gminy Walim?

Sobota, 18 lutego 2012, 7:32
Aktualizacja: 7:33
Autor: Beata Kołowrocka
REGION, Walim: Przydomowe oczyszczalnie dla gminy Walim?
Fot. Beata Kołowrocka
W roku 2012 wójt gminy Walim Adam Hausman będzie starał się o dofinansowanie na budowę przydomowych oczyszczalni ścieków w ramach programu ,,Dofinansowanie przydomowych oczyszczalni ścieków oraz podłączeń budynków do zbiorczego systemu kanalizacyjnego" ogłoszonego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Dotacja finansowa przeznaczona jest na zagospodarowanie ścieków bytowo -gospodarczych powstających w gospodarstwach domowych. Jest to bez wątpienia jedna z ważniejszych inwestycji w gminie Walim, gdzie powstaje coraz więcej gospodarstw agroturystycznych, hoteli czy restauracji. Dofinansowanie uzyskają przydomowe biologiczne oczyszczalnie obsługujące maksymalnie pięćdziesięciu użytkowników.

Przez 5 lat po wykonaniu inwestycji gmina Walim będzie sprawować nad nią nadzór. Każdy właściciel będzie musiał przestrzegać zasad użytkowania zgodnie z instrukcją oraz ponosić koszty eksploatacyjne.

W przypadku uzyskania dotacji w wysokości do 90% kosztów kwalifikacyjnych (45% koszty z dotacji oraz 45% koszty w formie pożyczki) wymagany jest wkład własny wynoszący 10%.

Wszystkie osoby zainteresowane budową oczyszczalni proszone są o złożenie ankiety do 26 lutego 2012 roku w Biurze Obsługi Interesanta w Urzędzie Gminy Walim, który znajduję się przy ul. Bocznej 9 w Walimiu. Również tutaj uzyskacie Państwo odpowiedź na wszystkie nurtujące was pytania związane z tym projektem.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group