Wtorek, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 2663
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Przygotowania do Mikołaja w RWS Biały Kamień–Konradów

Piątek, 10 listopada 2017, 16:51
Aktualizacja: Środa, 15 listopada 2017, 12:19
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Przygotowania do Mikołaja w RWS Biały Kamień–Konradów
Fot. Robert Bajek
Rada Wspólnoty Samorządowej Biały Kamień–Konradów przygotowuje się do Mikołaja. W tym roku mikołajowe paczki otrzyma 700 dzieci.

Dzieci dla których przygotowane będą paczki typowane są przez mieszkańców Białego Kamienia, Konradowa, przez szkoły, instytucje kościelne i różnego typu placówki zarówno z Wałbrzycha jak i spoza naszego miasta. Warto również wspomnieć o listach do Św. Mikołaja, które dzieci przynoszą do siedziby RWS-u i o pracach plastycznych, przedstawiających wizerunek Mikołaja. O przygotowaniach mówił Ryszard Nowak, wałbrzyski Radny, przewodniczący RWS Biały Kamień-Konradów:

- Jest to kolejna akcja "I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem". W tym roku będzie to wyjątkowy Mikołaj. Mamy jubileusz - jest to 10 rok, kiedy obchodzimy Mikołaja w kościele. Wcześniej zwróciłem się do szkoły, która mi kazała zapłacić za wynajęcie sali. Zrobiło się smutno i mi i dzieciaczkom, bo to był Mikołaj dla dzielnicy. Miałem zapłacić a wszystkie pieniądze zostały wydane na prezenty dla dzieci. Ksiądz prałat Julian Żrałko dowiedział się o tym, zadzwonił do mnie, zrobiliśmy tego Mikołaja w kościele i teraz mamy 10 rocznicę. Ogólnie jest to 31 Mikołaj w mojej pracy społeczno-zawodowej. Na początku paczek było 5, 8, 10, 15. Teraz robimy 700 paczek. Ale gdyby nie ludzie, którzy utożsamiają się ze Świętym Mikołajem, byłoby mi bardzo trudno zrobić takiego Mikołaja. To są starzy przyjaciele naszej dzielnicy: Janusz Woźnicki, Grzegorz Drzewiecki, Grażyna Wybieralska-Chalimoniuk, Robert Jagła, Agnieszka Kołacz-Leszczyńska, Ireneusz Zyska, Daniel Sip, Jakub Madej - to są osoby, na które możemy liczyć, tak jak na wielu innych mieszkańców Wałbrzycha. Jeżeli się poprosi naszych mieszkańców, to odzew jest momentalny. Jeżeli są osoby, które chciałyby nas jeszcze wesprzeć słodyczami, to serdecznie zapraszam na Andersa 145 od godziny 11.00 do 19.00. Żadnych pieniędzy nie pobieramy. Jeżeli ktoś ma ochotę kupić słodycze, to może przywieźć je do nas, my dajemy pokwitowanie, że takie rzeczy zostały przekazane. Mamy duże wsparcie z naszej parafii. Rada Wspólnoty Samorządowej Biały Kamień-Konradów też stanęła na wysokości zadania. Każdego dnia przychodzi Marcin Nowak, Elżbieta Jaskóła, Jadwiga Włochal, Ewa Winnicka. Pod względem merytorycznym wszystko opracowała wiceprzewodnicząca RWS - Justyna Włodarska. Wszyscy starają się pomóc. Mamy przygotowane piękne zaproszenia. Mikołaj będzie 6 grudnia w Parafii Św. Jerzego i MB Różańcowej w Wałbrzychu o godzinie 15.30.

Dodatkowo podczas uroczystego wręczania mikołajowych paczek rodzice i opiekunowie dzieci otrzymają ulotkę z prośbą o pomoc dla Magdaleny i Kamila Mróz. Magdalena cierpi na zespół Pradera-Willego, marskość wątroby, przewlekłą niewydolność serca, hiperurykemię, osteoporozę, wodobrzusze i cukrzycę, natomiast Kamil cierpi na zespół Downa. Pomoc ma polegać na przekazaniu 1 procenta podatku, podczas rozliczania PIT-u za rok 2017.

- Jest specjalna prośba do Świętego Mikołaja - nasza mieszkanka Magdalena Mróz potrzebuje wsparcia. Łóżko dla niej udało nam się pozyskać, ale jest potrzebna pomoc w zakupie pampersów, maści, kremów, opatrunków. Do paczek Świętego Mikołaja chcemy dołączyć prośbę o pomoc dla Magdaleny i Kamila Mróz. Każdy grosz będzie wsparciem a będzie nas tylu, że przekazując 1 procent podatku Magda będzie szczęśliwa - powiedział Ryszard Nowak.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group