Wtorek, 19 stycznia
Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
Czytających: 3437
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Przygotowania do nowego roku szkolnego

Poniedziałek, 16 czerwca 2014, 6:18
Aktualizacja: 22:55
Autor: red
Wałbrzych: Przygotowania do nowego roku szkolnego
Fot. użyczone
Zbliża się koniec roku szkolnego 2013/2014, a w Publicznym Gimnazjum nr 1 im. Noblistów Polskich w Wałbrzychu już rozpoczęły się przygotowania do następnego.

Stowarzyszenie „Nasza Jedynka” pozyskało dofinansowanie na zajęcia pozalekcyjne i wycieczki dla uczniów z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego w ramach konkursu „Wsparcie dla rozwoju obywatelstwa społecznego poprzez wzmocnienie postaw obywatelskich wśród młodzieży z terenu Dolnego Śląska”. Członkowie stowarzyszenia będą realizować projekt pod nazwą „Z Naszą Jedynką poprzez Aglomerację Wałbrzyską”. Dzięki udziałowi w warsztatach uczniowie zwiedzą region wałbrzyski, poznają jego historię, zabytki, rozwiną talenty aktorskie, dziennikarskie, językowe, matematyczne czy i plastyczne.

Stowarzyszenie „Nasza Jedynka” realizuje również program współfinansowany przez Gminę Wałbrzych „Z Naszą Jedynką ” zawsze zdrowo i sportowo”, w ramach którego mieszkańcy Wałbrzycha mogli w dniu sobotę 31 maja uczestniczyć w festynie rodzinnym. Podczas imprezy wystąpiła grupa taneczna z Zespołu Pieśni i Tańca „Wałbrzych” , kilkunastoosobowa grupa z Zespołu Szkół Muzycznych, popisywała się gracją i zręcznością w pokazie tańca zumby. Wśród gości był także zespół CERAMIK BAND, który dał wspaniały profesjonalny koncert.

Festyn dzielił się na kilka części: artystyczną, sportową i rozrywkową. Poza sceną miały miejsce konkurencje sportowe oraz artystyczne, które odbywały się jednocześnie w kilku miejscach. Każdy mógł wybrać coś dla siebie i wziąć udział w zabawie. Festyn rozkręcił się na dobre po przyjeździe radiowozów policyjnych. Dzieci były zachwycone sygnalizacją dźwiękową oraz czapką policyjną. Popularnością cieszyła się także ogromnaą maskotkaą w mundurze policyjnym, straży miejskiej, która chętnie pozowała do zdjęć. Respekt wzbudziły dwa długowłose owczarki niemieckie wilczaste. Policjant opowiedział, jak wygląda tresura psów szkolonych do różnych zadań. Przy okazji odbył się krótki pokaz bezpiecznych zachowań wobec obcych i agresywnych psów. Pokaz umiejętności owczarków oraz reagowanie na każdy gest opiekuna przykuł uwagę uczestników festynu.

Podczas całej zabawy na dużym boisku szkolnym odbywała się prezentacja sprzętu sportowego, który pozyskano dzięki udziałowi stowarzyszenia w programie „Wokół nas” firmy Provident S.A. Młodzież zaprezentowała swoje umiejętności oraz sprawność fizyczną, pPo czym nastąpił pokaz profesjonalnych umiejętności piłkarskich drużyn: starszych- powyżej 10 lat oraz młodszych poniżej 10 lat.
Następnie odbyły się konkursy w następujących sprawnościach piłkarskich dla młodszych i starszych uczniów: Drybler, Żongler, Bądź jak MICHAEL JORDAN, Piłkarskie kręgle. Rywalizacja wspólna dla wszystkich to: Największy szczęściarz, Najlepszy snajper, Konkurs rzutów karnych.

Także podczas przerwy wakacyjnej członkowie stowarzyszenia będą starali się pozyskać kolejne środki finansowe, aby uatrakcyjnić zajęcia dzieciom i młodzieży z naszego miasta.

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group