Niedziela, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 2685
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Mieroszów: Przygotowują wystawę

Sobota, 8 sierpnia 2020, 10:26
Aktualizacja: Niedziela, 9 sierpnia 2020, 8:11
Autor: red
REGION, Mieroszów: Przygotowują wystawę
Fot. Gmina Mieroszów
Pomysł wystawy "Szli na Zachód osadnicy...Mieroszów 1945–1950" zrodził się blisko 2 lata temu, kiedy otwierano wystawę faktograficzną zdjęć archiwalnych i reprodukcji "Drogi do Niepodległej" dla upamiętnienia stulecia odzyskania niepodległości (Mieroszowian – drogi do Niepodległej).

Czas nieuchronnie upływa... Ubywa też osób, które wałczyły, odbudowywały wolną, niepodległą i suwerenną Polskę.

Obowiązkiem, nas żyjących jest ocalić od zapomnienia pamięć o Tych, którzy swoją postawą i zaangażowaniem dawali przykład bohaterstwa i patriotyzmu. Potrzeba było jednak czasu, aby roboczy tytuł wzięty z tekstu piosenki nabrał realnych kształtów "Szli na Zachód Osadnicy" gdyż losy Polaków są bardzo pogmatwane...

Stowarzyszenie Pasjonatów Historii Ziemi Mieroszowskiej serdecznie zaprasza mieszkańców miasta i gminy do współtworzenia wystawy poprzez nieodpłatne użyczenie pamiątek, dokumentów i zdjęć związanych pierwszymi latami powojennymi (1945 - 1950) Mieroszowa i gminy.

Będziemy bardzo wdzięczni, jeżeli zechcecie się Państwo podzielić z nami również wspomnieniami. Przekazane relacje i pamiątki zostaną zgodnie z Państwa wolą zaprezentowane na planowanej wystawie w sposób bezpośredni po skopiowaniu i zwrócone właścicielom.

Wszystkich, którzy chcieliby wnieść swój wkład w przygotowanie wystawy prosimy o kontakt pod nr telefonu 74 8801103 , e-mail; biblioteka_mieroszow@vp.pl

Twoja reakcja na artykuł?

3
60%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
40%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group