Piątek, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 3459
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Przyjdź i obejrzyj niecodzienną wystawę

Środa, 13 grudnia 2017, 6:48
Autor: red
Wałbrzych: Przyjdź i obejrzyj niecodzienną wystawę
Fot. WOK Wałbrzych
Od 8 grudnia, przez 2 tygodnie w Multimedialnej Galerii Obrazu Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury na terenie Starej Kopalni można oglądać wystawę fantastycznych zdjęć relacjonujących wydarzenia podczas II edycji Wałbrzyskiego Festiwalu Folklorystycznego „Kopalnia Folkloru”.

Specjalnie zorganizowana wystawa z Festiwalu pokazuje nasz region jako miejsce wielokulturowe i związane z polskim folklorem. Festiwal był wydarzeniem międzynarodowym ponieważ przyjechały do nas zespoły nie tylko z kilku miast w kraju, ale także z Litwy i Ukrainy. Oprócz gospodarzy podczas „Kopalni Folkloru” zaprezentowały się: Łemkowski Zespół Pieśni i Tańca, Zespół Pieśni i Tańca Nowa Ruda, Zespół Pieśni i Tańca SGH, Zespół Folklorystyczny „Druzhba” i „Rankowa Rosa” oraz Polski Artystyczny Zespół Pieśni i Tańca Wilia. Ponad 240 uczestników festiwalu można było zobaczyć w Wałbrzychu, ale także w Walimiu. Podczas festiwalu zorganizowano konkursy i pierwszą w Wałbrzychu folkową paradę.

Festiwal „Kopalnia Folkloru” był organizowany przez Zespół Pieśni i Tańca „Wałbrzych” i Wałbrzyski Ośrodek Kultury we współpracy z Fundacją im. Elżbiety Marii Urbańskiej, która pozyskała środki na Festiwal z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego decyzją Zarządu Województwa Dolnośląskiego w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych z zakresu kultury i ochrony dziedzictwa kulturowego w 2017r.”

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group